3. Барса изригна на „Росаледа”, ще има Ел Класико на полуфинал! (ВИДЕО)

Барса изригна на „Росаледа”, ще има Ел Класико на полуфинал! (ВИДЕО)

„Каталунците” се наложиха с 4:2 над Малага в драматичен двубой за Купата на Краля

Отборът на Барселона се класира на полуфинал в турнира за Купата на Краля след като се наложи с 4:2 като гост на Малага и по този начин с общ резултат 6:4 продължава в следващата фаза.

Педро откри резултата в полза на каталунците в 8-ата минута, но Санчес изравни в 12-ата. Пике отново изведе блаугранас напред четири минути след почивката, но Санта Крус бе точен за 2:2 в 68-ата. Надеждите на Малага за сензация обаче бяха попарени от Иниеста и Меси, които довършиха съперника с попадения съответно в 76-ата и 80-ата минута.

Двубоят на „Ла Росаледа” бе изключително драматичен и равностоен. В типичния си стил възпитаниците на Тито Виланова имаха сериозно превъзходство по отношение на владението на топката.

От своя страна обаче домакините бяха много добре организирани в отбрана и изчакваха търпеливо всяка възможност за мълниеносните си контраатаки.

Все пак Барса първа нанесе своя удар след като в 8-ата минута Педро засече с глава центриране на Дани Алвеш отдясно.

Само четири минути по-късно обаче Хоакин Санчес изравни след като бе изведен на чиста позиция от Дуда.

Последваха равностойни минути до края на първата част, за да се стигне до 49-ата минута, когато Жерар Пике отново даде преднина на блаугранас след фирмено подаване на Андрес Иниеста.

Гостите можеха да подпечата успеха си  в 67-ата минута, когато Меси бе изведен сам срещу стража на домакините, но стреля право в него. Последва светкавична контра на Малага, която бе завършена безпощадно от Роке Санта Крус. Нападателят на домакините получи пас от Санчес и с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Пинто.

Каталунците обаче реагираха като ужилени и успяха само в рамките на няколко минути да довършат своя съперник и дори можеха да победят с още по-изразителнен резултат.

В 76-ата минута след брилянтна комбинация между Фабрегас и Иниеста, матирала отбраната на домакините, последният бе изведен сам срещу Камени и нямаше как да сбърка от непосредствена близост.

Четири минути по-късно Дани Алвеш напредна по дясното крило и с перфектно центриране сложи топката на главата на Меси, който я запрати неспасяемо в долния ляв ъгъл.

По този начин Барселона продължава по категоричен начин на полуфинал, където вече ги чака тимът на Реал Мадрид. Така футболният свят отново притаява дъх в очакване на поредното Ел Класико.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман