3. Барса си отмъсти на Севиля на „Камп Ноу” – 4:0

Барса си отмъсти на Севиля на „Камп Ноу” – 4:0

Поредно шоу на Меси и компания, каталунците вече водят с 5 точки на Реал

Шампионът на Испания, Европа и Света Барселона направи нова важна крачка към титлата в Ла Лига, след като размаза тима на Севиля с 4:0. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 18-ия кръг на Примера Дивисион. Меси и компания изнесоха поредното си шоу, отмъщавайки си на андалусийците за отпадането от турнира за Купата на Краля през седмицата.

Двубоят започна със силен натиск от страна на Барселона, а пропуски в началото направиха Дани Алвеш и Златан Ибрахимович. В 13-ата минута Анри стреля към вратата на Севиля, но Палоп спаси, а четири по-късно Иниеста шутира извън наказателното поле, но топката прелетя встрани от вратата. Последваха нови пропуски на Ибрахимович и Алвеш, както и един на капитана Пуйол в 28-ата минута.

Каталунците продължиха да натискат, но кълбото така и не навестяваше мрежата на гостите. В 31-ата минута Меси центрира в наказателното поле на Севиля, където Пуйол отправи удар с глава, но той бе спасен от стража на андалусийците. В 35-ата минута именно Лео Меси стреля много опасно, но Палоп за пореден път показа завидни умения и извади топката от горния си ляв ъгъл.

До края на първото полувреме „блаугранас” продължиха с тоталната си доминация, но гол така и не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с нов устремен натиск на домакините. В 48-ата минута Жерар Пике пропусна да се разпише след шут с десния крак, но в 49-ата каталунците все пак излязоха напред в резултата, след като Ескюде си отбеляза злощастен автогол.

След гола Барса продължи да натиска и само 120 секунди по-късно Меси можеше да вкара ново попадение, но Палоп го разколеба за пореден път. Последваха по два пропуска на триото в атаката на каталунците – Анри, Ибрахимович, Меси, преди в 70-ата минута, резервата Педро да се разпише за 2:0. Тогава магическият полузащитник на „блаугранас” Шави изведе младия испанец зад гърба на трима бранители, а Педро не сбърка, удвоявайки преднината на своите.

Въпреки че вече водеха с 2:0 играчите на Пеп Гуардиола продължиха с пресата си и непрестанните атаки към вратата на гостите. В 85-ата минута Даниел Алвеш центрира отдясно към наказателното поле, където Лео Меси засече кълбото с левия крак и направи преднината на Барса класическа. В 91-ата минута, отново аржентинецът, направи унижението на Севиля пълно, оформяйки крайното 4:0, след като бе изведен очи в очи с Палоп от Абидал.

След тази победа тимът на Барселона убедително е начело във временното класиране с актив от 46 точки, на 5 пред втория Реал. Гостите от Севиля пък са 6-и с 30 спечелени точки.

Барселона - Севиля 4:0

1:0 Ескюде (а.г.) 49'