3. Барса смля от бой Атлетико (Мадрид) - 5:2

Барса смля от бой Атлетико (Мадрид) - 5:2

Отборът на Барселона постигна важна победа над Атлетико (Мадрид) с 4:1 у дома на собствения си "Ноу Камп". Това стана в мач от 3-ия кръг на испанската Ла Лига, след който Барса окупира върха в класирането.

Отборът на Барселона постигна важна победа над Атлетико (Мадрид) с 5:2 у дома на собствения си "Ноу Камп". Това стана в мач от 3-ия кръг на испанската Ла Лига, след който Барса окупира върха в класирането

Домакините от Барселона напомниха за себе си и по точно за онзи невероятен футбол, който феновете бяха свикнали да виждат през миналия сезон. Новата перла в селекцията на Пеп Гуардиола Златан Ибрахимович откри резултата още във 2-ата минута, когато овладя дълъг пас от Серхио Бускетс и с премерен удар от няколко метра успя да открие резултата в полза на "каталунците".

Натискът на Барса се усилваше постоянно и се стигна до 16-ата минута, когато голямата звезда на "блаугранас" Лионел Меси получи много точен пас от Шави и от няколко метра удвои резултата в полза на своите.

Само две минути по-късно обаче гостите можеха да намалят, когато Диего Форлан стреля опасно, но ударът му бе избит от Виктор Валдес.

Гостите продължиха с опитите си за атаки, като в 19-ата минута Кун Агуеро също бе близо до гола, но ударът му бе много неточен.

В 22-ата и 25-ата минута Макси и Хурадо също пропуснаха много изгодни положения за гостите, за което може само да съжаляват.

В 30-ата минута Дани Алвеш вкара феноменален гол от около 30 метра директно от пряк свободен удар и покачи преднината на домакините на класическото 3:0, като по този начин шансовете на Атлетико да вземе нещо от този мач станаха на практика нулеви.

Домакините продължиха да демонстрират невероятен футбол и се стигна до 41-ата минута, в която Лео Меси намери по чудесен начин Сейду Кейта, който от 2-3 метра отбеляза 4-ия гол в полза на "блаугранас".

След преднината от четири чисти гола бе напълно логично домакините да се поотпуснат, а именно това стана. В 45-ата минута Кун Агуеро успя да намали резултата на 1:4 и така неговият отбор се прибра на почивка с 3, а не 4 гола пасив. През втората част домакините отново натиснаха своя съперник и в 54-ата минута Дани Алвеш бе много близо до отбелязване на пети гол във врататана "дюшекчиите".

За гостите пък положения имаха Агуеро, Макси и Форлан. Все пак Диего Форлан успя да вкара още един гол за "дюшекчиите", разписвайки се в 84-ата минута, за направи резултата 4:2 в полза на Барса. В 90-ата минута пък Лео Меси вкара последния гол в този мач, за да оформи крайното 5:2 в полза на своя отбор..

След този двубой, Барса е на върха на класирането в Ла Лига с пълен актив от 9 точки

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Чигрински, Пике (75 - Маркес), Максуел, Бускетс, Шави (Иниеста), Кейта, Анри, Меси, Ибрахимович;

АТЛЕТИКО (М): Роберто, Переа, Ибанес, Уйфалуши, Лопес, Асунсао (71 - Коке), Макси, Шимао( 57 - Сантана), Хурадо, Агуеро (71 - Синама Понгол), Форлан;

Стадион: "Ноу Камп".

Жълти картони: Уйфалуши, Асунсао (Атлетико М), Чигрински (Барселона);