3. Барса стъпи накриво срещу Виляреал – 1:1 на „Камп Ноу”

Барса стъпи накриво срещу Виляреал – 1:1 на „Камп Ноу”

Педро изведе каталунците напред в 7-та минута, а Фустер оформи крайното 1:1 в 51-ата

Шампионът Барселона допусна неприятно равенство 1:1 срещу тима на Виляреал, който бе съперник на българския Левски в груповата фаза на турнира Лига Европа. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 16-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна със силен домакински натиск, който даде резултат още в 7-та минута. Тогава Анри стреля добре от воле, топката срещна гредата, но се върна в краката на Педро, който необезпокояван откри за 1:0.

След този гол гостите бързо се окопитиха и в 13-ата минута можеха да изравнят, но шут на Нилмар бе спасен от Валдес. Все пак каталунците бързо си върнаха влиянието върху събитията на терена и в 26-ата можеха да удвоят преднината си, след като Шави качи кълбото на главата на Анри, чийто изстрел бе спасен от Лопес. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно освен един пропуск на Анри с глава и така „блаугранас” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна с изненадващо по-добра игра за гостите, но в първите няколко минути пропуски направиха Нилмар и Фустер. Все пак в 51-ата минута вторият успя да се разпише, възстановявайки статуквото. Тогава Кани центрира добре отдясно, а Фустер засече кълбото с глава за 1:1.

След това попадение играчите на „жълтата подводница” намалиха оборотите и заиграха на контраатака. Зачестиха и тактическите нарушения в средата на терена, с цел да бъде нарушен ритъмът на Барселона. И тази тактика даде резултат, тъй като положения пред вратата на Виляреал нямаше, а „блаугранас” се задоволяваха с по някой шут отдалеч.

В 82-ата минута Иниеста изведе Ибрахимович на добра позиция в наказателното поле на гостите, но ударът на шведа бе неточен и не затрудни Лопес. В 87-ата минута Виляреал дори можеше да спечели срещата, след като Сена подаде за Роси, италианецът стреля, но Пуйол се намеси преди кълбото да навести мрежата му и предотврати опасността.

До края на двубоя натискът на каталунците не даде резултат и така Барселона и Виляреал завършиха наравно 1:1.

След този хикс „блаугранас” все още са на върха в Ла Лига с актив от 40 точки, на три пред Реал (Мадрид), но и с мач повече. Гостите от Виляреал пък са 9-и с 22 спечелени точки.

Барселона – Виляреал 1:1