3. Барса загуби “Копа дел Рей” след недостатъчна победа в Севиля

Барса загуби “Копа дел Рей” след недостатъчна победа в Севиля

Шави се разписа за крайното 1:0 в 65-ата минута

Шампионът на Испания, Европа и Света Барселона загуби първия от шестте трофеи, които спечели през миналия сезон след недостатъчна победа с 1:0 над Севиля. Това бе реванш от турнира за Купата на Краля, a първият сблъсък на “Камп Ноу” завърши с победа с 2:1 за Севиля и така с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен андалусийците се класираха за четвъртфиналите.

Двубоят започна със страхотна възможност за Ромарич, чиито удар с глава във 2-та минута бе изчистен от голлинията в корнер. Каталунците успяха да овладеят инициативата едва към 15-ата минута, но така и не стигаха до опасни ситуации пред Палоп. Така дойде 28-ата минута, когато “блаугранас” получиха страхотна възможност за откриване на резултата. Тогава Меси проби по дясното крило, центрира към далечната греда, където Ибрахимович стреля от много малък ъгъл и прати кълбото в аут.

Само 2 минути по-късно Меси отправи опасен изстрел от около 22 метра, но стражът на Севиля Палоп успя да се намеси добре. До края на полувремето Барселона продължи да доминира, но така и не съумя да вкара гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с натиск от страна на каталунците и в 52-ата минута Палоп трябваше да се намесва след изстрел с глава на Ибрахимович. Така се стигна до 63-ата минута, когато Шави получи една топка на границата на наказателното поле и след изключително прецизен удар с десния крак я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Севиля – 1:0.

След това попадение натискът на Барса стана ужасяващ и в 67-ата Меси можеше да вкара нов гол, но прехвърлящият му удар излезе малко в аут. 180 секунди по-късно Меси навлезе отдясно към центъра, стреля с левия крак, но шутът му срещна дясната греда на Палоп, а при добавката Ибрахимович не намери очертанията на вратата. В 77-ата минута, при една контраатака, Навас проби през центъра, намери непокрит Капел, който центрира остро към вратарското поле, където Пуйол изчисти в корнер пред краката на налитащия Алваро Негредо.

До края на мача Барса продължи да натиска, но така и не стигна до нов гол. Все пак каталунците имаха страхотен шанс в 85-ата минута, но удар на Меси бе спасен за пореден път от вратаря на домакините. Така Барселона победи Севиля като гост с 1:0, но заради по-малкото вкарани голове на чужд терен отпада от надпреварата.

Севиля - Барселона 0:1