3. Барселона изтръпна, но обърна Саламанка за Купата на Краля (ВИДЕО)

Барселона изтръпна, но обърна Саламанка за Купата на Краля (ВИДЕО)

Българин игра 30 минути срещу каталунците

Барселона взе глътка въздух след тежкото поражение от Реал Мадрид и с победа над Унионистас де Саламанка успя да се класира за четвъртфиналите за Купата на краля.

Третодивизионният тим претърпя обрат и отстъпи с 1:3 на свой терен, макар че създаде грижи на каталунците, особено през първото полувреме.

По-високата класа на Барса обаче си каза думата и напрежението върху Шави и тима поне за известно време ще спадне.

През първото полувреме каталунците владееха топката в над 80% от времето, но не успяваха да пробият храбро играещите домакини. Нещо повече - Унионистас поведе с прекрасен гол след половин час игра, когато Алваро Гомес засече от въздуха центриране отляво.

Точно преди края на полувремето Барселона успя да изравни, след като Унионистас наивно допусна да прати твърде много хора в предни позиции и да бъде наказан при контраатака.

Феран Торес беше изведен зад защитата, напредна и стреля идеално в ъгъла за 1:1.

В 60-ата минута в игра се появи българският нападател на домакините Борислав Станков. Десетина минути по-късно обаче натискът на Барса даде резултат - Жул Кунде беше оставен да си нагласи топката и да стреля от дистанция, за да направи 2:1.

Малко след това Алехандро Балде проби отляво и с неспасяем удар, при който му помогна горната греда, реши всичко. Така Барселона вече е четвъртфиналист за Купата и очаква следващия си съперник.