3. Барселона мина с лекота през Тенерифе - 5:0, Лионел Меси с хеттрик

Барселона мина с лекота през Тенерифе - 5:0, Лионел Меси с хеттрик

"Каталунците" тотално премазаха своя противник

Испанският шампион Барселона успя да победи с лекота слабака Тенерифе с 5:0 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига, който бе игран на стадион "Естадио Хелиодоро" в Тенерифе. Благодарение на този успех, каталунците си върнаха първото място в Ла Лига, което бе временно заемано от Реал.

Домакините, които са новак в Ла Лига, не успяха да се противопоставят на "каталунците", които пък направиха много силен мач, и съвсем логично загубиха.

Головете за Барселона отбелязаха Лионел Меси (36-ата, 45-ата и 75-ата минути), Карлес Пуйол в 44-ата и автогол на Езикел Луна в 85-ата минута.Треньорът на "каталунците" Пеп Гуардиола даде шанс в този мач на някои от резервите си, като в това число влизат Максуел, Боян Къркич, Тиери Анри и Рафаел Маркес, които рядко намират място в титулярния състав.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите, които търсеха бърз гол. В 10-ата минута Боян Къркич пробва да открие резултата с диагонален удар от наказателното поле, но топката мина встрани вратата на домакините.

Натискът на "каталунците" продължи и 33-ата минута Рафа Маркес изпробва да изненада стража на Тенерифе Арагонесес със силен удар от 30 метра, който обаче не влезе във вратата на домакините.

В 36-ата минута обаче логичното се случи и Барса успя да открие резултата, след като Боян Къркич даде перфектен пас на Лео Меси, който бе на точката за изпълнение на дузпата и с техничен удар даде преднина на "блаугранас".

В 44-ата минута Карлес Пуйол удвои преднината на домакините, след като с удар с глава след центриране на Лионел Меси не остави шансове на Арагонесес.

Натискът на Барса продължи и минута по-късно Лео Меси направи резултата класически, след като бе намерен в малкото наказателно поле от Боян Къркич и с техничен удар вкара топката във вратата на Тенерифе.

През второто полувреме бе съвсем логично темпото на игра да спадне. Въпреки това, Барса отново бе по-добрият отбор на терена и контролираше събитията.

В 48-ата минута Тиери Анри имаше шанс да запише името си сред голмайсторите, но пропусна. Домакините пък регистрираха едно от малкото си опасни положения пред вратата на Барса в 53-ата минута, когато Нино засече центриране на Езикел Луна.

В играта на Тенерифе определено се наблюдаваше импулс и в 60-ата минута Гарсия изпусна ново положение за домакините. Минута по-късно Барса отговори подобаващо, след като Андрес Иниеста имаше шанс да увеличи преднината на своите, но направи поредния пропуск пред вратата на Арагонесес.

В 65-ата минута Тиери Анри, който започна мача като титуляр, имаше ново изгодно положение за гол, което обаче отново изпусна. Определено французинът нямаше ден и не показваше най-доброто от себе си.

Хубавото в този мач бе страхотната игра на Лионел Меси, който в 75-ата минута оформи своя хеттрик, отбелязвайки гол със страхотен диагонален удар от дъгата. Той получи къс пас от Боян Къркич и се възползва от него по най-добрия начин - 4:0 за Барса.

Само десетина минути по-късно Езикел Луна от домакините си вкара комичен автогол, за да оформи крайното 5:0 за европейския шампион Барселона.

След този двубой, "каталунците" си върнаха лидерската позиция в класирането с актив от 43 точки, пред Реал (Мадрид), който има с две точки по-малко.

ТЕНЕРИФЕ - БАРСЕЛОНА 0:5

[0:1] Меси 36'
[0:2] Пуйол 44'
[0:3] Меси 45'
[0:4] Меси 75'
[0:5] Луна 85 - автогол