3. Барселона прегази Сантандер като гост - 4:1

Барселона прегази Сантандер като гост - 4:1

Меси на два пъти, Ибрахимович и Пике бяха точни за Барселона, а почетното попадение за домакините бе дело на Серано.

Шампионът на Испания и Европа Барселона изнесе поредния си футболен спектакъл, разбивайки тима на Сантандер с 4:1. Мачът се игра на стадион "Ел Сардинеро" и бе от програмата на 4-ия кръг на Испанската Примера Дивисион.

Срещата започна със силен натиск от страна на Барселона като пропуски направиха Ибрахимович и Кейта. Така дойде 20-ата минута, когато Меси качи топката на главата на Ибрахимович,който бе около вратарското поле и с глава прати кълбото в горния ляв ъгъл на Тоно - 1:0.

След като откриха резултата каталунците продължиха да натискат и в 24-ата минута Шави намери Меси в наказателното поле на домакините, а ударът на аржентинеца с левия крак влезе в долния ляв ъгъл на Сантандер - 2:0.

Въпреки че вече водеше с 2:0, тимът на Пеп Гуардиола искаше да вкарва още голове и в 27-ата минута Ибрахимович изведе бранителя Пике на добра позиция, а бившият защитник на Манчестър Юнайтед направи преднината на гостите класическа след хубав изстрел с десния крак.

След това попадение "блаугранас" понамалиха темпото и почивката дойде при резултат 3:0 за шампионите на Испания и Европа.

Второто полувреме стартира с лек превес за домакините и в 51-ата минута Оскар Серано можеше да намали, но ударът му премина встрани от вратата на Валдес. В 63-ата минута Шави намери Меси на границата на наказателното поле на домакините и аржентинският национал вкара втория си гол в срещата, правейки резултата 4:0 за Барселона.

Играчите на Сантандер все пак успяха да стигнат до почетно попадение в 72-ата минута, когато Оскар Серано стреля добре с левия крак от границата на наказателното поле на каталунците и оплете кълбото в горния ляв ъгъл на Валдес. До края не се случи нищо по-интересно и така Барселона спечели визитата си на Сантандер с убедителното 4:1.

След този успех каталунците са лидери в класирането на Примера с пълен актив от 12 точки. Домакините пък са 10-и с 4 точки.

Сантандер - Барселона 1:4

0:1 Ибрахимович 20'