3. Барселона с четвърти пореден успех в Испания

Барселона с четвърти пореден успех в Испания

Педро донесе победата на „каталунците” с 1:0 при гостуването на Спортинг Хихон.

Отборът на Барселона записа четвърта поредна победа в испанската „Примера лига”. „Каталунците” спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Спортинг Хихон и след 20-ия кръг ще имат аванс от минимум 5 точки пред Реал Мадрид, който по-късно тази вечер ще се опита да вземе първа победа от 1991-а година насам като гост над Депортиво Ла Коруня. Единственото попадение за Барса на „Ел Молиньон” отбеляза Педро.

Гостите имаха надмощие през целия мач и заслужено спечелиха трите точки, въпреки не особено изразителния резултат.

Първото полувреме премина под диктовката на Барселона. Най-напред Златан Ибрахимович уцели напречната греда след удар с глава при центриране на Андрес Иниеста. Вторият гениален пас на испанския плеймейкър обаче бе оползотворен. Това стана в 29-ата минута, когато Иниеста намери крилото Педро, който с диагонален удар от наказателното поле откри резултата в полза на „каталунците”. Депортиво се отчете с два точни удара на Мате Билич и Мигел де лас Куевас.

След почивката нещата на терена почти не се промениха. Зрителите като че ли повече скучаеха в сравнение с първата част. Силите на домакините, които бяха догонващи в резултата, стигнаха за един точен удар и няколко центрирания, не довели до нищо пред вратата на Валдес. От другата страна на полето Педро и Ибрахимович можеха да удвоят резултата в края, но не бяха достатъчно прецизни в ударите си и Барселона спечели само с 1:0.

В класирането Барселона са първи с актив от 52 точки. Хихон е 10-и с 24.

Късният мач в Испания тази вечер е между отборите на Депортиво Ла Коруня и втория в класирането Реал Мадрид.