3. Барселона сгази Севиля с 5:1, Левандовски влезе в историята (ВИДЕО)

Барселона сгази Севиля с 5:1, Левандовски влезе в историята (ВИДЕО)

Ямал получи награда и изравни Меси, Гави се завърна

Лидерът Барселона постигна поредната си впечатляваща победа в испанската футболна „Ла Лига“.

Каталунците разгромиха гостуващия Севиля с 5:1 в мач от X кръг и вече имат 9 успеха или актив от 27 точки под ръководството на Ханзи Флик.

С 2 гола за успеха се отличи Роберт Левандовски, който вече има вкарани 366 в топ 5 първенствата на Европа, изоставайки единствено от Кристиано Роналдо (495) и Лионел Меси (496) по този показател.

Полякът откри резултата в 24-ата минута от дузпа, а в 28-ата Педри удвои след пас на Ламин Ямал.

Така младокът, награден за играч на месеца преди мача, стана първият играч на Барса с 6 асистенции в първите си 10 двубоя от сезон в Ла Лига след Меси през 2014/15.

Левандовски пък е първият играч с 12 гола в първите си 10 мача от сезон 2019/20, когато същото стори отново легендата Меси.

Два пъти на „Камп Ноу“ се разписа и резервата Пабло Торе, докато почетното попадение за гостите от Севиля бе дело също на появил се от пейката футболист - Станис Идумбо Музамбо, разписал се в 87-ата минута.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе за Севиля, когато в 10-ата минута Доди Лукебакио имаше възможност да стреля, но го направи много неточно.

В 22-ата минута Барселона получи дузпа за нарушение на Пеке срещу Рафиня. С изпълнението на дузпата се зае Роберт Левандовски, който бе безпогрешен от бялата точка.

Роберт Леванодски изведе Ламин Ямал в 28-ата минута, който напредна към наказателното и върна към границата му, Жул Кунде пропусна топката, която стигна до Педри, а испанецът с мощен шут матира Ниланд за 2:0.

В 36-ата минута Ламин Ямал намери добре Левандовски, но Ниланд успя да спаси изстрела на поляка.

Три минути след това Рафиня отправи силен шут, а Левандовски подложи крак, за да засече топката във вратата - 3:0.

В началото на втората част Ламин Ямал отправи много красив изстрел, но Ниланд го лиши от изключително красиво попадение с отлично спасяване с една ръка.

Рафиня вкара топката във вратата на Ниланд в 49-ата минута, но бразилецът бе в нередовна позиция и попадението не бе признато.
В 71-ата минута Ансу Фати стреля с глава, но право в ръцете на Ниланд.

Минута след това Лукебакио разстреля Иняки Пеня, но попадението не бе зачетено заради засада.

Влезлият като резерва Пабло Торе вкара за 4:0 в 82-ата минута, след като Жул Кунде върна в наказателното поле, а Торе насочи по земя топката в мрежата.

Минута след това дългоочакваното завръщане на Гави се състоя, като той замени Педри и получи капитанската лента на Барселона на ръката си.

Три минути преди края на двубоя Севиля вкара почетното си попадение, след като Станис Идумбо Музамбо се разписа във вратата на Пеня.

В самия край Пабло Торе опита да центрира от свободен удар, но директно вкара топката във вратата на гостите, за да оформи крайното 5:1.

След него Барселона вече има 27 точки на върха в класирането, с 3 повече от втория Реал (Мадрид), докато Севиля остана с 12 пункта на 13-о място.

Барселона – Севиля 5:1
1:0 Роберт Левандовски (24, д.)
2:0 Педри (28)
3:0 Роберт Левандовски (39)
4:0 Пабло Торе (82)
4:1 Станис Идумбо (87)
5:1 Пабло Торе (89)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: Пеня, Кунде, Кубарси, Мартинес, Балде, Касадо, Педри (83 – Гави), Ямал (76 – Торе), Рафиня (66 – Фермин), Фати (76 – Мартин), Левандовски (66 – Виктор);

Севиля: Ниланд, Педроса (81 – Монтиел), Маркао, Баде, Кармона, Агуме (70 – Идумбо), Гудел, Еюке (45 – Локонга), Пеке (46 – Сусо; 70 – Соу), Лукебакио, Ромеро.