3. Барселона започна с 3:0 над Спортинг

Барселона започна с 3:0 над Спортинг

Златан Ибрахимович дебютира в официален мач на "Камп Ноу" с гол.

Европейският колос и шампион на Испания Барселона започна старта на Ла Лига с лека победа над Спортинг (Хихон) с 3:0. Двубоят бе изгледан от мениджъра на Интер Жозе Моуриньо, който иска да се запознае обстойно с играта на "каталунците" преди двубоите между неговия отбор и тима на Гуардиола.

Наставникът на Барса Гуардиола трябваше да се справя без Лео Меси, който ще играе за Аржентина срещу Бразилия през уикенда. На негово място в стартовия състав се появи героят от Монако Педро Родригес. Сред титулярите в атака започнаха още Златан Ибрахимович и Боян Къркич. Гоститите от Хихон пристигнаха с куп кадрови проблеми и почти като обречени на „Камп Ноу".

Този мач ще се запомни освен с добрата игра на Барса и с дебютния гол на новото попълнение Златан Ибрахимович, който направи силен мач. Последният гол за "каталунците" в този двубой реализира именно Ибра, който оформи крайния резултат в 82-рата минута. Преди него с голове се отчетоха Боян Къркич (17) и Сейду Кейта (42).

Отборът на Барса бе много по-активен на терена и трите гола са най-малкото с което можеха да се разминат хихонци. В 17-ата минута Чави изпълни корнер, Кейта отклони топката към далечната греда, където Боян Къркич, оставен сам, реализира лесно с глава. Това беше невероятният гол номер 19 от попаденията на всички юноши на каталунците от началото на подготовката.

В 42-ата минута Дани Алвеш намери Сейду Кейта, който с глава от пет метра направи 2:0 в полза на "каталунците". В 82-рата минута новата суперзвезда на Барса Златан вкара първия си гол за клуба. След корнер топката попадна в Алвеш, който центрира, топката се отби от бранител и Ибра с плонж се разписа за 3:0. До края каталунците имаха още добри положения, но топката така и не влезе повече във вратата на хихонци.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1