3. Байерн би Фиорентина с гол от явна засада

Байерн би Фиорентина с гол от явна засада

Баварците надделяха с 2:1 след скандално попадение на Клозе в 89-ата минута

Байерн (Мюнхен) продължи победната си серия. Възпитаниците на Луис ван Гаал победиха с 2:1 Фиорентина и вече имат 13 последователни успеха във всички турнири.

Двубоят бе първи в сблъсъка между двата тима от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига и се игра на „Алианц Арена” в Мюнхен.

Баварците стигнаха до победното попадение в 89-ата минута на срещата, след гол от явна засада дело на Мирослав Клозе. Преди това Ариен Робен откри от дузпа в края на първата част, а 5 минути след почивката Крьолдруп бе точен за гостите от Фиорентина. "Виолетовите" завършиха мача с 10 футболисти след червен картон на Гоби в 73-ата минута.

Главен рефер на мача бе скандалният Том Хенинг Йовребьо, свирил полуфина-реванш между Челси и Барселона през миналата година.

Фиорентина вече има 6 загуби в последните си 7 мача. Тимът на Чезаре Прандели ще даде всичко от себе си, тази черна статистика да бъде променена на реванша във Флоренция.

Очаквано баварците владееха повече топката в началните минути, а гостите от Фиорентина разчитаха на бързи контраатаки. Ван Буйтен изведе отлично Гомес в наказателно поле с дълъг пас, но Фрей спаси неговия удар.

На отсрещната врата пък след центриране от свободен удар на Варгас, Натали игра с глава, но нямаше късмет да се разпише.

В средата на първата част домакините стигнаха до две добри възможности пред италианската врата, но Фрей спаси изстрел на Рибери, а Демикелис стреля неточно с глава.

Жълт картон за абсолютно ненужно грубо нарушение срещу Монтоливо пък получи капитанът на Байерн Ван Бомел.

В последните 5 минути на първата част се активизира по дясното крило Робен. След отлична солова акция холандецът копна топката към Мюлер, но нападателят не успя да завърши по най-добрия начин.

Стигна се до втората минута от даденото продължение за първата част на главния рефер Том Хенинг Йовребрьо. Рибери бе изведен отлично в пеналта на Фио от бившия играч на Реал (Мадрид), Крьолдруп застана на неговия път и французинът падна, на няколко метра пред Фрей. Съдията посочи бялата точка, а Робен хладнокръвно реализира наказателния удар за 1:0 в полза на германския колос.

”Виолетовите” започнаха отлично втората част и заслужено стигнаха до изравняването. След центриране от корнер в 50-ата минута, резервата Контенто не успя да изчисти топката, Йоветич успя да я продължи към Крьолдруп и той се реабилитира за грешката си при дузпата – 1:1.

Байерн се активизира след гола. Рибери и Робен направиха няколко добри пробива, останали без резултат. В 66-ата минута Луис ван Гаал замени нападателното дуо Гомес-Мюлер, пускайки в игра Олич и Клозе. Те моментално започнаха да тормозят италианската защита и вратаря Фрей.

В 73-ата минута се стигна до най-спорния момент в срещата до този момент. Гоби удари с лакът Робен и Йовребьо му показа директен червен картон, оставяйки Фио с човек по-малко на терена. Играта се изнерви. Клозе влезе грубо в краката на Фелипе, но получи „само” жълт картон.

До края Байерн усили своя натиск като Клозе направи фрапантен пропуск. В 89-ата минута Робен стреля мощно, Фрей отрази с вещина, но коженото кълбо попадна у Олич, който намери Клозе и той реализира за 2:1. Играчите на Фиорентина протестираха относно редовността на попадението. Повторенията показаха, че Клозе е в положения на засада при паса на Олич. Голът обаче бе признат.

В последните минути Фрей спаси своя отбор на два пъти от нов гол. Краен резултат – 2:1 за Байерн срещу Фиорентина. Преди година двата тима отново се срещнаха в Лигата, този път в груповата фаза, като Байерн отново победи в Мюнхен - 3:0.

Предстои реванш на стадион „Артемио Франки” във Флоренция.

Байерн (Мюнхен) – Фиорентина 2:1
(1:0) Робен 45+3’ (дузпа)
(1:1) Крьолдруп 50’
(2:1) Клозе 89’

Байерн: Бут; Лам, Ван Буйтен (46’ Контенто), Демикелис, Бадщубер; Ван Бомел, Швайнщайгер; Робен, Рибери, Мюлер (66’ Олич), Гомес (66’ Клозе);

Фиорентина: Фрей; Де Силвестри, Крьолдруп, Натали (85’ Паскуал), Гоби; Монтоливо (84’ Донадел), Болати, Маркиони, Йоветич (75’ Фелипе), Варгас; Джилардино;

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман