3. Байерн излезе втори след пердах над Бохум като гост – 5:1

Байерн излезе втори след пердах над Бохум като гост – 5:1

„Баварската машина” на Ван Гаал набира скорост

След паметния успех с 4:1 над Ювентус в Торино през седмицата, отборът на Байерн (Мюнхен) постигна убедителна победа с 5:1 при гостуването си на Бохум от 16-ия кръг на немската първа Бундеслига. С нея тимът на Луис Ван Гаал се изкачи на второто място в класирането и се доближи само на 2 точки от лидера Леверкузен. Иначе гостите от Мюнхен решиха всичко в своя полза още през първото полувреме, когато поведоха с класическото 3:0. Ивица Олич се отличи с два гола и асистенция, а Марио Гомес за пореден път се отличи с невероятни пропуски от чиста позиция.

Очаквано Байерн започна по-силно мача и в началните минути първо опасен удар на Швайнщайгер премина встрани от вратата на Бохум, а малко по-късно стражът на домакините спаси много силен изстрел на Пранич от около 25 метра. В 14-ата минута пък Марио Гомес бе неточен в своя опит да отбележи, а пет минути по-късно дойде и първото положение пред вратата на баварците, но удар на Пферцел от границата на полето премина на около метър от левия страничен стълб.

Така се стигна до 23-ата минута, когато превъзходството на Байерн даде резултат и тимът поведе с 1:0. Ивица Олич навлезе отляво, пусна остро центриране по земя към Марио Гомес, който засече топката с десния си крак и от няколко метра не сгреши. Само 10 минути по-късно авансът на гостите бе удвоен, след като Марвай си отбеляза нелеп автогол при едно разбъркване в наказателното поле, последвало след центриране от ъглов удар.

В самия край на полувремето Байерн стигна до трети гол и на практика уби и малкото интрига в мача. Швайнщайгер изведе Олич на чиста позиция, а хърватинът стреля хладнокръвно с десния крак и без проблеми направи 3:0 преди почивката.

Байерн продължи да мачка през второто полувреме и още в 50-ата минута се стигна до нов гол във вратата на Бохум. Бадстюбер центрира остро в наказателното поле, а Олич засече с глава и отблизо матира стража на домакините за 0:4. Кошмарът за Бохум продължи и само 6 минути по-късно Даниел Пранич също се разписа с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле за 0:5.

Превъзходството на гостите продължи, а Демикелис, Гомес и Робен изпуснаха да се разпишат от чисти позиции. Така се стигна до 76-ата минута, когато при една от редките си атаки домакините стигнаха до почетно попадение, а негов автор бе бранителят Фукс, който се бе включил при едно центриране от ъглов удар. До края не се случи нищо по-интересно и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Байерн вече има 30 точки в актива си и се изкачи на второто място, с 2 по-малко от лидера Леверкузен. Бохум пък е на 15-а позиция с 13 точки.

Бохум – Байерн 1:5