3. Байерн Мюнхен нахлува в Шампионската лига след рутинна победа (видео)

Байерн Мюнхен нахлува в Шампионската лига след рутинна победа (видео)

Баварският колос победи Цюрих и на реванша в Швейцария, този път само с 1:0

Германският колос Байерн Мюнхен очаквано не срещна проблеми срещу Цюрих и уверено чака своите съперници в груповата фаза на Шампионската лига.
Отборът на Юп Хайнкес игра в тренировъчно темпо днес и въпреки това успя да вземе рутинна победа с 1:0 и във втория мач като гост на швейцарския вицешампион. Единственото попадение в срещата отбеляза Марио Гомес още в 7-ата минута на мача.

Така баварците ще играят там, където им е мястото – в груповата фаза на Шампионската лига след общ резултат от 3:0 в двата мача срещу швейцарците.

Мачът премина в спокойно темпо, като Шермити имаше шанс за Цюрих в 6-ата минута, но стреля покрай вратата на Нойер. Само минута по-късно Гомес получи между двамата централни защитници на домакините и предреши окончателно крайния изход на сблъсъка – 0:1 за Байерн.

Мюлер имаше добра възможност в 11-ата минута, когато проби по десния фланг и стреля, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на Леони. Играта стана бавна и Байерн очевидно пестеше сили за по-напечени мачове. Гомес можеше да вкара втори гол в последната минута на полувремето. Той се завъртя добре и шутира от малък ъгъл, но стражът на Цюрих се справи добре и изби.

През втората част Нилс Петерсен, който дойде в Мюнхен от Енерги Котбус, направи своя дебют в Шампионската лига. Хайнкес го вкара в игра на почивката на мястото на голмайстора Марио Гомес. Швейцарците опитаха да направят нещо запомнящо се в мача, но мъките им стигнаха своята кулминация в 55-ата минута. Родригес се пльосна театрално в наказателното поле, но съдията подмина претенциите за дузпа с пълно право.

В минутите до края на мача Байерн си играеше на котка и мишка със своя съперник. Немският колос играеше на ходом и когато пожелаеше разпиляваше отбраната на Цюрих. Рибери и Петерсен можеха да добавят нов гол на сметката на гостите, но вратарят Леони предотврати повторение на резултата от миналата седмица.

Цюрих 0:1 Байерн Мюнхен
0:1 7' Гомес

Цюрих: Леони, Кох, Тейшейра, Бармлетер, Родригес, Шонбахлер, Аергертер (65’ Гаич), Бъф, Джурич (66’ Брюнер), Шермити, Мехмеди (78’ Дърмич)

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Швайнщайгер, Луис Густаво, Мюлер (72’ Алаба), Кроос (65’ Тимошчук), Рибери, Гомес (46’ Петерсен)

Чики Бегиристайн напуска Манчестър Сити през 2025 година

Спортният директор на "гражданите" си тръгва от "Етихад" след 12 години начело

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари