3. Байерн обратно на върха за 110-ия си рожден ден

Байерн обратно на върха за 110-ия си рожден ден

Баварците победиха Хамбургер с 1:0 и окупираха върха в Бундеслигата за първи път след 57 седмици

Байерн се завърна на върха в немската Бундеслига за първи път след повече от година. Баварците спечелиха неделното дерби от програмата в 24-я кръг на немското първенство срещу Хамбургер с 1:0. Победното попадение отбеляза Франк Рибери със страховит диагонален удар през второто полувреме. Най-чистото си положение Хамбургер можеше да реализира, след като вече изоставаше в резултата, но резервата Тунай Торун удари напречната греда. С победата Байерн ще отпразнува 110-я си рожден ден по възможно най-добрия начин.

През първата част Байерн контролираше случващото се на терена с голяма сигурност. Положенията пред вратата на Франк Рост се редяха едно след друго, а гостите от северна Германия рядко дръзваха да атакуват противниковата врата.

Най-доброто положение за Байерн през първата част се получи след удар с глава на Мюлер. Франк Рибери центрира остро към
далечната греда на Рост, където младият футболист на домакините запрати кълбото на 30 сантиметра над вратата. Хамбург отвърна с извеждащо подаване към Младен Петрич. Нападателят успя да се озове в празен коридор срещу Ханс Йорг Бут, но под натиска на отбраната в червени екипи прибърза с изстрела си, който премина встрани от вратата.
През второто полувреме Хамбург успя да изравни играта, но отново тя бе диктувана от рекордьорите по спечелени шампионски титли. В 65-ата минута Мюлер изведе Франк Рибери по лявото крило, оттам той навлезе в наказателното поле и стреля диагонално. Точността на удара не бе особено висока и топката премина покрай  дясната греда.

Байерн успя да открие резултата в 78-ата минута след отличен далечен пас към Рибери и чудесен индивидуален пробив на французина. В наказателното поле халфът залъга Ги Демел и отправи топовен удар в пазения от резервния вратар Волфганг Хесъл ъгъл. Кратко преди почивката титулярният вратар Рост пострада при сблъсък с Швайщайгер.
В 83-ата минута Елхеро Елиа създаде най-добрата възможност на гостите пред вратата на Йорг Бут. Холандецът центрира към далечната греда, а там топката с глава засече влезлият като резерва нападател Тунай Торун. Топката прехвърли Бут, но за негово щастие попадна върху напречната греда.

След 24-я кръг Байерн излезе на първо място за първи път след 57 седмици. Баварците се възползваха от равенството на Байер Леверкузен и с 52 точки разполагат с преднина от две пред „аспирините”. Интересно е да се отбележи, че серията си от вече 17 мача без загуба Байерн стартира през есенния полусезон с 2:0 срещу днешния си съперник. Хамбургер от своя страна продължава да се намира на четвъртото място в зона Лига Европа с 40 точки.

Байерн – Хамбургер 1:0
1:0 Рибери 78’

За Байерн: Йорг Бут, Контенто, Бадщубер, Демикелис, Лам, Рибери, Швайнщайгер, Ван Бомел, Робен (Тимошчук – 89’), Гомес (Клозе – 65’), Мюлер (Олич – 85’);

Наставник: Луис Ван Гаал;

За Хамбургер: Рост (Хесъл - 45’), Демел, Розенал, Матайсен, Боатенг, Троховски, Яролим (Торун – 82’), Зе Роберто, Елиа, Берг (Питройпа – 68’), Петрич;

Наставник: Бруно Лабадия;

Рефер: Лутц Вагнер;

„Алианц Арена” 69 хиляди посетители;

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман