3. Байерн празнува титлата с победа в последната минута, Дортмунд смачка Херта (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампион и подгласник дадоха свидни жертви преди финала за Купата на Германия, Левандовски е голмайстор на Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) отпразнува титлата в Германия на „Алианц Арена” след късен успех с 1:0 над Щутгарт в последния 34-и кръг на Бундеслигата. Клаудио Писаро вкара единствения гол в добавеното време на мача за баварците, които за първи път играха с новите си екипи в червено и синьо.

Байерн доминираше през целия мач, но както стана традиция в последните седмици имаше големи проблеми да намери пътя към мрежата на съперника. Марио Манджукич не успя да изпревари бъдещия си съотборник Робърт Левандовски в битката за най-добър голмайстор този сезон и не отбеляза, а дори се контузи след почивката и бе заменен.

Писаро го замени и веднага се отчете с голям пропуск в 75-ата минута, когато прати над целта от удобна позиция. Щутгарт си осигури оцеляването миналата седмица, а днес не създаде почти нищо в атака и допусна 11-а поредна загуба от баварците във всички турнири.

Мачът вървеше към нулево реми, но с последния удар в мача Клаудио Писаро опъна мрежата с левия крак от 20-ина метра и донесе трите точки за тима на Пеп Гуардиола.

Големите притеснения на Гуардиола са свързани с травмите на Швайнщайгер, който бе заменен в 37-ата минута и Манджукич, който също бе принудително изваден. И двамата са под въпрос за финала в турнира за Купата на Германия срещу Борусия (Д) следващата събота.

По същото време Робърт Левандовски се сбогува с Дортмунд с два гола при успеха на Борусия с 4:0 като гост на Херта. За полския нападател това бе последен мач за тима на Юрген Клоп в Бундеслигата преди трансфера на „Алианц Арена” през лятото.

Във финала за купата Левандовски ще има последен шанс да донесе трофей на Дортмунд срещу бъдещите си работодатели.

В Берлин гостите откриха в 41-ата минута след добра изява на Хумелс, който намери отлично Левандовски и полякът се разписа.

Още преди почивката Йоич покачи на 2:0 със страхотен рейд, с който преодоля Бруукс и с левия крак прати зад Крафт.

Марко Ройс се контузи 20 минути преди края и бе заменен от Обамеянг, но състоянието на Ройс ще тревожи Клоп преди финала с Байерн.
Левандовски вкара страхотно попадение за 3:0 с 20-ия си гол за сезона в елита, а само минута по-късно Мхитарян оформи крайното 4:0.

Байерн завърши с 90 точки като шампион, а Борусия (Д) е негов подгласник със 71.