3. Байерн развали дебюта на Пеп Гуардиола начело на Сити (ВИДЕО)

Байерн развали дебюта на Пеп Гуардиола начело на Сити (ВИДЕО)

Ердал Йозтюрк вкара единствения гол в 76-ата минута

Манчестър Сити загуби първия си мач с Хосеп Гуардиола начело. „Гражданите” паднаха 0:1 от бившия клуб на каталунеца Байерн (Мюнхен) в контрола на „Алианц Арена”.

Ердал Йозтюрк вкара единствения гол за баварците, които сега са водени от Карло Анчелоти, в 76-ата минута, като стреля от границата на наказателното поле и с помощта на рикошет топката навести вратата на резервния вратар Ангъс Гън.

Гуардиола избра доста неопитен състав за първия си мач, като само Александър Коларов, Фернандиньо и Фернандо се открояваха сред по-опитните. Това се отрази на играта на Сити, които създадоха доста малко положения през 90-те минути.

През втората част Гуардиола пусна Гаел Клиши, Фабиан Делф и Уилфрид Бони, докато героят от първата част – вратарят Кабайеро, беше заменен от младока Гън под рамката.

В 76-ата минута младият турчин Ердал Йозтюрк откри резултата след два щастливи рикошета. Първо топката се удари в тялото на съдията и попадна у Йозтюрк, който стреля от дистанция и след рикошет в тялото на Клиши успя да отбележи във вратата на лошо пласирания Гън.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи