3. Байерн се справи с Галатасарай и вече гледа към елиминациите (ВИДЕО)

Байерн се справи с Галатасарай и вече гледа към елиминациите (ВИДЕО)

Баварците победиха с 3:1 в Турция и вече имат девет точки на първото място

Байерн Мюнхен победи Галатасарай с 3:1 при гостуването си от третия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Хари Кейн се отличи с гол и асистенция в Турция, като успехът за баварците ги прати с единия крак в елиминационната фаза на турнира.

Галатасарай започна по-активно срещата и организира няколко добри атаки в началните минути на срещата, но не стигна до попадение.

Въпреки това, Байерн удари първи в срещата. Лерой Сане проби добре в наказателното поле и намери Кингсли Коман отдясно, французинът нанесе удар по земя към далечния десен ъгъл и прати топката в мрежата - 0:1.В 24-ата минута Лукас Торейра получи топката на дъгата на наказателното поле, залъга Ким Мин-джае и си откри пространство за удар, но бе много неточен.

Четири минути след това Йозуа Кимих и Ким Мин-джае се хвърлиха дружно в краката на Мауро Икарди, събориха го и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Мауро Икарди и в 30-ата минута изравни резултата с удар тип "Паненка".Четири минути по-късно Джамал Мусиала изгради добро нападение за баварците, което завърши с диагонален удар на Лерой Сане към долния ляв ъгъл, спасен от Фернандо Муслера.

В 74-ата минута Байерн Мюнхен, противно на показаното на терена, отново излезе напред в резултата. Нусаир Мазрауи намери Джамал Мусиала в наказателното поле, той продължи топката към Хари Кейн, който стреля, топката се отклони в тялото на Саша Боей, но се върна в краката на Кейн, а при добавката нямаше прошка - 1:2.

Байерн си реши всичко в 79-ата минута. Хари Кейн получи топката в наказателното поле, след което с хубав пас намери Джамал Мусиала, а той от близка дистанция прати топката във вратата на Муслера за 1:3.

ОБЗОР: Арсенал и Астън Вила с победи, Юве падна вкъщи (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Шампионската лига

Шави вариант за Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Барселона Шави Ернандес е един от вариантите за заместник на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж