3. Байерн спечели „Ауди Къп” след обрат за 5 минути срещу Манчестър Сити +ВИДЕО

Байерн спечели „Ауди Къп” след обрат за 5 минути срещу Манчестър Сити +ВИДЕО

Дузпа на Мюлер и гол на Манджукич донесоха първи трофей на Байерн в ерата Гуардиола

Байерн Мюнхен направи бърз обрат срещу Манчестър Сити и победи с 2:1 на „Алианц Арена”, за да вдигне предсезонния трофей „Ауди Къп”.

Гуардиола заложи на нова централна двойка в халфовата линия - Швайнщайгер и Тиаго. През първата част Байерн почти не даде топката на съперника и имаше внушителните 72% владеене на кълбото.

Още в 3-ата минута Рибери стреля силно по диагонала, но Костел Пантилимон спаси. Малко по-късно Тони Кроос отправи тупалка към вратата, но право в центъра и вратарят спаси.

Робен пак бе близо до гола в 28-ата минута, но румънският страж отново бе на ниво и спаси.

Сити стигна до първо опасно положение чак в 30-ата минута. Стеван Йоветич финтира Хави Мартинес и стреля силно, но топката мина покрай гредата.

Компани едва не си вкара автогол, Клиши стреля високо, а Негредо от наказателното поле щеше да прехвърли стадиона.

Мачът живна точно след час игра. Негредо използва грешка на Данте, настигна дълъг пас и с удар ниско по диагонала опъна мрежата зад Нойер за 1:0.

Байерн вдигна темпото и 5 минути по-късно Пабло Сабалета спря едно центриране с ръка в пеналта. Томас Мюлер литна вратаря и насочи в долния десен ъгъл за 1:1 от бялата точка след 66 минути.

Само 5 минути по-късно Мюлер този път центрира, а Марио Манджукич се разписа за пълния обрат и направи 2:1 за баварците.

Шакири изпусна да вкара нов гол, а Джеко изпадна в серия засади, но в крайна сметка Байерн вдигна първи трофей в ерата Гуардиола, па макар то и в приятелския турнир „Ауди Къп”.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи