3. Байерн започна със срам сезона в Бундеслигата (видео)

Байерн започна със срам сезона в Бундеслигата (видео)

Баварците паднаха с 0:1 у дома от оцелелия след бараж Борусия Мьонхенгладбах

Отборът на Байерн (Мюнхен) започна по най-лошия възможен начин сезона в първа Бундеслига, след като записа поражение на своя „Алианц Арена” с 0:1 от тима на Борусия Мьонхенгладбах, който през миналия сезон се спаси от изпадане след изиграване на бараж.

Двубоят започна с натиск на домакините и пропуск на Марио Гомез, но гостите успяха да поизравнят играта след първите 10 минути и също опитаха да погледнат към вратата на противника.

Баварците обаче бързо успяха да си върнат инициативата, но нападателите им ставаха жертва на изкуствени засади от страна на играчите на Борусия. В 26-ата минута Тони Кроос получи добра възможност за гол, но ударът му бе спасен от Стеген.

До края на полувремето и двата отбора не успяха да сътворят нищо по-интересно и така се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част яловата игра в атака на Байерн продължи, като баварците изпитваха трудности, когато трябваше да се даде последният пас. Гостите бяха групирани компактно в своята половина, което принуждаваше баварците да търсят гол с далечни удари.

Те обаче не им донесоха успех, а в 62-ата минута след колективна грешка на новаците в състава на Юп Хайнкес – Мануел Нойер и Жером Боатенг, Де Камагро успя да овладее кълбото и да го прати в празната врата на домакините.

До края на двубоя баварците натиснаха своя съперник, но възможностите им за гол продължаваха да се изчерпват с шутове от далеч. Робен и Швайнщайгер опитаха късмета си, но бяха разколебани от Де Стеген.

Нов гол на „Алианц Арена” обаче не падна и така ерата на Юп Хайнкес в Байерн (Мюнхен) започна със срамно 0:1 от Борусия Мьонхенгладбах.
Чики Бегиристайн напуска Манчестър Сити през 2025 година

Спортният директор на "гражданите" си тръгва от "Етихад" след 12 години начело

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари