3. Белараби и Чалханоглу се развилняха, "аспирините" са на осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байер Леверкузен торпилира Спортинг (Лисабон) с 3:1 на реванша в Германия

Два гола на Карим Белараби и фантастичен трети на Хакан Чалханоглу пратиха Байер Леверкузен на осминафинал в Лига Европа след успех с 3:1 срещу Спортинг (Лисабон) на реванша в Германия. „Аспирините” спечелиха с общ резултат 4:1 след минималната си победа в Португалия преди седмица.

В 29-ата минута Белараби получи добър пас от Хавиер Ернанес пред вратата и отблизо вкара през краката на безпомощния Руи Патрисио за 1:0.

Карлос Мане пропиля отличен шанс да изравни бързо и се спъна в топката в наказателното поле. Все пак Спортинг стигна до бърз изравнителен гол и в 38-ата минута Бернд Лено изби шут на Мане в краката на Жоао Марио, който отблизо направи 1:1.

В 65-ата минута резервата Андре Рамальо подаде вляво за Карим Белараби и той навлезе към центъра, за да опъне мрежата с мощен шут по диагонала – красота за 2:1.

Три минути преди края на редовното време Хакан Чалханоглу сложи точка на спора с блестящ трети гол за 3:1. Турският плеймейкър овладя елегантно дълъг пас на Тах и от воле щеше да скъса мрежата.

Жребият за осминафиналите в Лига Европа е в петък, 26 февруари.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група