3. Бенфика направи пълен обрат срещу изпадащия от Бундеслигата Щутгарт и погледна към осминафиналите (видео)

Португалският тим губеше с 0:1, но успя да излезе краен победител

Португалският Бенфика направи пълен обрат срещу един от борещите се за оцеляване тимове в Първа Бундеслига на Германия – Щутгарт, в първата среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Двубоят завърши с домакинска победа с 2:1 в полза на португалците, като на почивката Бенфика изоставаше с 0:1.

През първата част Щутгарт успя да поведе, въпреки че отборът от „Естадио да Луж” бе този, който пропусна повече ситуации. Салвио и Кардосо пропиляха добри възможности, а малко след тях дойде и голът за немците, отбелязан от Харник. Футболистът на Щутгарт стреля хубаво от границата на вратарското поле и с прехвърлящия си удар даде преднина на своя тим, която се запази до края на първите 45 минути.

През второто полувреме Бенфика напълно доминираше на терена и заслужено достигна до победата, след като отбеляза два гола. Първият падна в 70-ата минута, когато Оскар Кардосо стреля от 10-ина метра и прати неспасяемо кълбото в мрежата на гостите.

Победното попадение дойде в 81-ата минута, а точен бе Франко Яра, който с невероятния си снаряд от далечно разстояние осигури комфортна преднина на тима си преди реванша, който ще се играе след седмица в Германия.

Бенфика 2:1 Щутгарт
21 0:1 Харник
70 1:1 Кардосо
81 2:1 Яра

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите