3. Бенфика помете Реал Мадрид с 5:2 за трофея „Еузебио” /видео/

Бенфика помете Реал Мадрид с 5:2 за трофея „Еузебио” /видео/

Хосе Кайехон вкара двете попадения за "белия балет", но "орлите" полетяха на "Да Луж"

Португалският Бенфика разпиля испанския шампион Реал Мадрид с 5:2 и спечели трофея „Еузебио” на името на легендата на „орлите”. Хосе Кайехон отбеляза два гола в разстояние на две минути за „белия балет” в средата на първата част, но попадения на Хави Гарсия, Аксел Витцел, Енцо Перес /два/ и Луис Мартинс осигуриха успеха за Бенфика.

Самият Еузебио поздрави двата отбора преди началото на мача на „Да Луж” в Лисабон.

Домакините поведоха още в 5-ата минута. Хави Гарсия изпревари Гранеро при центриране отдясно от пряк свободен удар и матира стража Адан за 1:0.

Постепенно мадридчани поеха нещата в свои ръце и логичното се случи. Анхел Ди Мария проби отдясно в 19-ата минута и с външен фалц намери Хосе Кайехон на дузпата, а там младият талант прати в долния ъгъл за 1:1.

Кайехон повтори упражнението само 120 секунди по-късно. Игуаин изведе в коридор автора на изравнителния гол и Кайехон пак простреля Артур – 1:2.

Преднината на Реал изчезна с първата атака след подновяването на играта. Карлос Мартинс пак центрира отдясно от пряк свободен удар и този път Аксел Витцел засече на задната греда за 2:2.

Адан бе много неубедителен през цялото време при центриранията, което едва ли се е харесало на Жозе Моуриньо. След половин час игра звездата на Бенфика в атака – Оскар Кардосо направи голям пропуск, като от чиста позиция не уцели добре топката.

През втората част Бенфика показа страхотна ефективност и наниза нови три гола.

При едно късо изпълнение на корнер в 53-ата минута Мартинс чукна за Енцо Перес, който направи нещо средно между удар и центриране, но топката се оплете неспасяемо в далечния горен ъгъл на Адан – 3:2. Голът бе малко случаен, но едва ли португалците са били разстроени от това.

Реал не можеше да комбинира в типичния си стил след почивката, а Бенфика напълно овладя централната част на терена. Минута преди да изтече час игра Витцел показа техника отдясно, пусна назад за Мартинс, който след двете си асистенции този път сам заби в мрежата за 4:2.

Кака, който не се забелязваше на терена, бе сменен от Бензема след час игра. След него и героят на домакините Карлос Мартинс напусна под бурните овации на публиката.

Бенфика се дръпна назад, но реши мача окончателно пет минути преди края. Крадец намери Енцо Перес отдясно в наказателното поле и той с техничен прехвърлящ удар над Адан се разписа за втори път за крайното 5:2.

Така Бенфика спечели трофеят „Еузебио” за втори пореден път пред погледа на клубната легенда на „Да Луж”.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари