3. Бенфика се издъни насред Истанбул (ВИДЕО)

Бенфика се издъни насред Истанбул (ВИДЕО)

Бешикташ се добра до равенство 3:3

Бенфика и Бешикташ изиграха поредния резултатен мач в петия кръг на Шампионската лига. Срещата от група В, която се проведе на „Водафон Арена” в Истанбул, завърши при резултат 3:3. Гостите от Португалия горчиво могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като само за първото полувреме поведоха с три гола.

Бенфика е на първото място в групата си с 8 точки. Турският гранд е втори със 7. Наполи е трети със същия актив. По-късно тимът от Серия А се изправят срещу Динамо (Киев). Така, всичко в групата ще се реши в последния кръг.

Гостите започнаха активно и агресивно двубоя и резултатът бе открит в 10-ата минута. Голмайстор стана Гуедес след асистенция на Салвио.

В 25-ата минута Семедо удвои преднината за Бенфика. Салвио отново се отчете с пас.

Малко след половин час игра преднината на португалците стана класическа. Фейса се оказа най-съобразилетен в разбъркване в наказателното поле, дошло след центриране от пряк свободен.

През второто полувреме отборът на Бешикташ възкръсна. в 58-ата минута Ченк Тосун намали след хубав удар.

Седем минути преди края домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Куарешма. Неговият удар се отби в гредата, но влезе във вратата за щастие на феновете по "Водафон Арена".

Драмата бе пълна и точно минута преди края на редовното време Висент Абубакар направи 3:3 след като се пребори за топката и отправи удар от близко разстояние.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)