3. Бенфика взе своето в Белгия и е с единия крак на 1/4-финалите (ВИДЕО)

Бенфика взе своето в Белгия и е с единия крак на 1/4-финалите (ВИДЕО)

"Лисабонските орли" надвиха с 2:0 Брюж като гост

Бенфика взе комфортна преднина пред Брюж, надвивайки белгийския тим с 2:0 като гост в първи мач между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Още в 3-ата минута Гонсало Рамош можеше да се разпише, но изстрелът му с глава бе слаб и Миньоле без проблем улови. Две минути след това и  Бюканън преодоля добра възможност, като този път стражът на Брюж трябваше да се намесва решаващо.

В 23-ата минута Жоао Марита опита да намери един от съотборниците си в наказателното поле, но подаването му бе пресечено. Две минути след това Николас Отаменди качи топката на главата на Антонио Силва, но той я прати над вратата.

В 30-ата минута Рафа Силва овладя топката в наказателното поле, но ударът му се спря в десния страничен стълб.  В 45-ата минута въпреки множеството атаки на португалците домакините бяха тези, които стигнаха до гол. След центриране от пряк свободен удар Денис Одой прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В началото на втората част Бенфика получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Жоао Марио. Миньоле докосна топката, но тя се удари в напречната греда и влетя във вратата му.

В 64-ата минута Камал Сова стреля от границата на наказателното поле, но защитата на португалския тим се справи с лекота.  В 72-ата минута защитник на Брюж блокира изстрел на Чикиньо в последния момент.

В 88-ата минута грешка в защитата на Брюж позволи на Давид Нерес да вкара втори гол във вратата на Симон Миньоле.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)