3. Бербатов доближи Монако до Европа със седмия си гол за сезона (ВИДЕО)

Бербатов доближи Монако до Европа със седмия си гол за сезона (ВИДЕО)

Българинът донесе минимален успех над Лил, серията на „монегаските” продължава

Българският нападател Димитър Бербатов продължава със страхотните си изяви с екипа на Монако.

Само седмица преди 34-ия си рожден ден, благоевградчанинът подари трите точки на „монегаските” при визитата на Лил от XXII кръг на френската Лига 1.

Като цяло мачът бе равностоен и дори домакините имаха лек игрови превес, но гостите демонстрираха завидна ефективност и стигнаха до успеха с един от двата си точни удара в мача.

Това стана след почивката, когато Яник Караско изпълни добре един свободен удар, а Бербатов бе над всички в наказателното поле и с глава не остави шансове на Винсен Енияма – 1:0.

Попадeнието в 57-ата минута бе под номер седем за българина през този сезон, а благодарение на него Монако продължи успешната си серия и остана без поражение в дузина срещи.

Бербатов пък остана на терена до 82-рата минута, когато бе заменен от Антони Мартиал.

След успеха Монако остава на пета позиция, но вече има 39 точки, с една по-малко от Сент Етиен и с две от Пари СЖ.  Четвъртият в таблицата и шампионът се срещат в директен сблъсък за топ 3 в неделя вечер.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм