3. Бербатов и Монако биха Байер в Леверкузен (ВИДЕО)

Бербатов и Монако биха Байер в Леверкузен (ВИДЕО)

Българинът се върна на „Бай Арена”, но нямаше ден

Българският нападател Димитър Бербатов се завърна в Леверкузен, за да се изправи срещу бившия си тим Байер, който напусна през 2006 година, когато подписа с Тотнъм.

33-годишният благоевградчанин започна като титуляр за Монако, който победи за втори път „аспирините” в Шампионска лига.

В мач от петия кръг на група „С” френският тим се наложи с 1:0 насред Леверкузен и така излезе на втора позиция във временното класиране.

Домакините имаха териториално предимство през по-голямата част от срещата, но така и не успяха да се възползват от този факт.

Вместо това, в средата на втората част те получиха попадение и не съумяха да го върнат до края.

В 72-ата минута Димитър Бербатов подаде отлично към Дирар, а той проби по фланга и намери със страхотно центриране Лукас Окампос, за да може появилият се 120 секунди по-рано аржентинец да засече топката в мрежата – 1:0.

Димитър Бербатов остана на терена до 91-ата минута, когато бе заменен от Ласина Траоре.

След загубата Байер (Леверкузен) остава лидер с 9 точки, следван от Монако с 8 и Зенит със 7, а опашкарят Бенфика има 4 точки в своя актив.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм