3. Бербатов и Монако изтръгнаха три точки в последната минута

Бербатов и Монако изтръгнаха три точки в последната минута

Резервата Вален Жермен се превърна в герой с победен гол за 1:0 в 93-ата минута при гостуването на Монпелие

Димитър Бербатов игра цял мач, а неговият Монако спечели трета поредна победа с 1:0, този път като гост на Монпелие, в 7-ия кръг на Лига 1.

Бербатов започна като титуляр и в дълги периоди от мача изглеждаше самотен боец в атаката на монегаските, които изтръгнаха трите точки в последната 93-а минута на срещата.

Така само за седмица тимът на Леонардо Жардим взе трета минимална победа след 1:0 над Байер Леверкузен в Шампионска лига и 1:0 над Гингам през уикенда.

На „Стад де ла Мусон” домакин и гости водеха надлъгване през целия мач, като резервата Сюлейман Камара бе близо до гола с глава за Монпелие, а удар на Тулалан бе изчистен от голлинията пред другата врата.

Всичко вървеше към нулево реми, но в последната трета минута на добавеното време Левин Курсава нахлу по левия фланг и пусна по земя, Бербатов остави топката зад гърба си за резервата Вален Жермен и нападателят заби в близкия ляв ъгъл за 1:0.

Монпелие нямаше време за реакция и почти веднага след центъра прозвуча сигнала за край на мача.

След лошия старт Монако се стабилизира точно в средата на 10-о място с 10 точки, Монпелие също има 10 на седмото.

Лион е със същия актив след убедителен успех с 4:0 у дома над Лориен.

Лаказет и Фекир вкараха до почивката, а Жие и отново Фекир оформиха разгрома на „Стад Жерлан”.

Ето всички резулати и голмайстори в срещите от сряда в междинния 7-и кръг в Лига 1:

Монпелие – Монако 0:1
0:1 Жермен ‘90+3
Лион – Лориен 4:0
1:0 Лаказет ‘5