3. Бербатов с нов гол, Юнайтед води с 2:0 на Фулъм на почивката

Бербатов с нов гол, Юнайтед води с 2:0 на Фулъм на почивката

Отборът на Манчестър Юнайтед води с 2:0 на полувремето на Фулъм в отложена среща от 3-ия кръг на английската Висша лига, а Димитър Бербатов отново се разписа за „червените дяволи”. Бербо бе точен за 2:0, след като преди това Скоулс бе дал преднина на домакините.

Срещата започна с обичайния домакински натиск за Манчестър Юнайтед, но първото по-сериозно положение дойде в 12-ата минута и то бе превърнато в гол. Карик центрира от ъглов удар, топката бе избита от бранителите на Фулъм, но тя попадна в краката на Пол Скоулс, който от дъгата на наказателното поле с мощен шут вкара за 1:0. Вратарят Шварцер стигна до топката, но ударът на Скоулс бе твърде силен и въпреки намесата на стража на Фулъм, коженото кълбо премина голлинията. Още в следващата атака домакините можеха да удвоят преднината си, но този път Шварцер спаси силен удар на Карик. В 17-ата минута Боби Замора стреля опасно с глава, но топката премина встрани от вратата на Ван дер Саар. В следващата атака Роналдо центрира за Бербатов, но българинът не успя да се завърти и да отправи удар и впоследствие Аарън Хюз изчисти топката. Малко по-късно Роналдо опита силен удар, но не успя да уцели вратата. В 25-ата минута гол на Тевес бе отменен заради засада, а в следващата атака опасен удар с глава на Бербатов бе спасен от Шварцер. Стигна се обаче до 30-ата минута, когато Бербатов все пак успя да се разпише. Пас на Джон О’Шей рикошира в крак на бранител на Фулъм и попадна в Бербатов, който останал непокрит от няколко метра не сгреши за 2:0, пращайки топката зад безпомощния Шварцер. Само две минути по-късно резултатът вече можеше да е 3:0. Бербатов догони един пас на Тевес, стреля, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Шварцер. Малко по-късно гол с глава на Бербатов бе отменен заради засада, а в самия край на полувремето Скоулс можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му бе спасен от Шварцер.