3. Бербатов се разписа, но Раниери и Монако се провалиха на стъпка преди финала за купата (ВИДЕО)

Клаудио Раниери необяснимо извади най-добрия си играч на терена и Монако отпадна от Гингам с 1:3 след продължения

Димитър Бербатов вкара гол, но Монако отпадна безславно в полуфиналите за Купата на Франция. Монегаските отпаднаха с 1:3 след продължения на „Стад ду Рудуру” в Гингам. На финала Гингам ще играе с Рен, който вчера победи Анже с 3:2.

Още в 6-ата минута Лангил центрира от пряк свободен удар, вратарят Ромеро тръгна да лови ниската топка, но Ятабаре протегна крак пред него и насочи в мрежата за 1:0 в полза на домакините.

Монако отговори добре и намери начин да изравни преди почивката. Фабиньо получи вдясно в коридор и достави отлично по земя за Бербатов, който нямаше как да сбърка от 4-5 метра и прати под гредата – 1:1.

Клаудио Раниери обаче взе много странно решение и извади Бербатов в 64-ата минута, за да пусне Емануел Ривиер. Българинът не беше доволен, а това се оказа самоубийствен ход на Раниери.

В края на редовните 90 минути двата отбора имаха положения за гол, но двамата вратари се намесиха отлично и полуфиналът влезе в продължения.

В 112-ата минута резервата  Фатих Атик получи добро центриране отляво от друга резерва – Тибо Жирес, и засече с ножица, Ромеро изби, но недостатъчно и Гингам поведе с 2:1.

Монако се втурна ва банк напред, но само 5 минути по-късно домакините взривиха „Стад ду Рудуру” с решителен трети гол, при който отново Жирес центрира меко за Ятабаре и малиецът от въздуха класира Гингам напред с гол за 3:1.