Билбао сложи точка на негативната серия в Лас Палмас (ВИДЕО)

Успех с 2:0 за баските като гости

След два мача без победа Атлетик Билбао отново спечели. Баските се наложиха с 2:0 като гост на Лас Палмас в мач от 28-ия кръг на Ла Лига.

Горка Гурузета беше точен за успеха, докато Саул Коко си вкара автогол. С трите точки Билбао остава в борбата за топ 4. Тимът е пети с актив от 53 точки, на 2 зад Атлетико Мадрид. Лас Палмас е девети с 37.

От самото начало гостите бяха по-активният отбор и заслужено излязоха напред в резултата в 31-вата минута. Гурузета засече с глава центриране в наказателното поле на Нико Уилямс и не остави шансове на противниковия страж.

Пет минути по-късно домакините отвърнаха. Саул Коко имаше страхотен шанс за гол, но не успя да намери целта от чиста позиция. Определено футболистът на Лас Палмас бе изпуснат от защитата на Билбао.

В 66-ата минута Атлетик направи решаваща стъпка към трите точки, удвоявайки преднината си. При остро подаване в наказателното поле Коко си вкара автогол. Той се опита да изчисти, но го направи нескопосано.

Десетина минути по-късно попадение на Марвин не беше зачетено заради игра с ръка. В 88-ата минута пък Алекс Беренгер си помисли, че е направил резултата класически за Билбао, но имаше отсъдено нарушение. Следователно резултатът остана 2:0 в полза на баските до последния съдийски сигнал.