3. Бивш играч на Юнайтед покоси Сити на „Гудисън Парк” (видео)

Бивш играч на Юнайтед покоси Сити на „Гудисън Парк” (видео)

Евертън хвърли бомбата, побеждавайки минимално „гражданите”

Отборът на Евертън постигна много трудна домакинска победа над Манчестър Сити с 1:0 в мач от 23-ия кръг на Премиър Лийг.

Единственото попадение за „карамелите” падна в 60-ата минута и бе дело на бившият футболист на Юнайтед Дарън Гибсън.

Домакините започнаха ентусиазирано срещата и още в 5-ата минута на Джолеон Лескот му се наложи да чисти топката от голлинията след перфектно насочен удар с глава на Денис Стракуалурси, който засече центриране от корнер. Постепенно обаче „гражданите” поеха инициативата и наложиха сериозно териториално превъзходство.

В 28-ата минута Един Джеко засече много добре с глава центриране на Джеймс Милнър, но след удара му топката профуча опасно близо до лявата сглобка на вратата, пазена от Тим Хауърд.

Десет минути по-късно Самир Насри бе изключително близо до откриване на резултата след като изстреля истински снаряд от около 25 метра, но топката разтресе напречната греда и тупна пред голлинията.

След почивката гостите продължиха да упражняват натиск, който обаче за тяхно съжаление не даде резултат. Няколко минути след подновяването на играта нов удар на Джеко с глава не намери целта, след като Хауърд бе на мястото си и се намеси подобаващо.

Така се стигна до 60-ата минута, когато при една от редките си възможности отборът на Евертън нанесе своя решителен удар, който съкруши милиардерите от Сити. В герой за „карамелите” се превърна бившият халф на Манчестър Юнайтед Дарън Гибсън, който стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в тялото на бранител в „небесно-синьо” топката спря в мрежата зад Джо Харт – 1:0.

Футболистите на Роберто Манчини останаха като попарени след попадението и играта им видимо се изнерви в оставащите минути докрая на срещата.

Положенията пред вратата на Евертън се редяха едно след друго, но ударите на Силва, Джеко и Насри профучаваха покрай гредите.

Докрая на двубоя домакините стоически издържаха на набезите на по-именития си съперник и сътвориха изненадата на 23-ия кръг, когато всички предричаха лесен успех за Сити.

Така отборите на градските съперници от Манчестър са равни точки на първото място – по 54, като предимството е за тима от „Ийстландс”, който е с по-добри показатели. Това бе едва трето поражение за „гражданите” през сезона. Евертън пък е на девета позиция с актив от 29 пункта.
Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион