3. Болтън отстрани Фулъм от ФА къп, Марто с добър мач и жълт картон (видео)

Болтън отстрани Фулъм от ФА къп, Марто с добър мач и жълт картон (видео)

В следващия кръг момчетата на Оуен Койл ще срещнат Бирмингам

Съставът на Болтън си осигури участие в ¼-финалната фаза на турнира ФА къп, след като надделя в Лондон над Фулъм с минималното 1:0 в среща от петия кръг на надпреварата.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр за гостите и се представи на високо ниво, като през целия мач захранваше с отлични подавания Кевин Дейвис и Иван Класнич.

Именно хърватският нападател реализира единственото попадение в срещата още в 19-ата минута, след като засече с воле удар на Фабрис Муамба.

Така първата част завърши с минимална преднина за момчетата на Оуен Койл. Второто полувреме протече с поделено надмощие, като малко след неговото начало Крис Беърд от състава на домакините удари в лицето Мартин Петров, но главният съдия Стюърт Отуел показа по един жълт картон и на двамата, вместо да изгони полузащитника на „котиджърс”.

За наставникът на домакините Марк Хюз обаче имаше и добра новина от този двубой, тъй като основният реализатор на тима Боби Замора ознаменува своето завръщане след почти половингодишно отсъствие от терените заради травма, след като счупи крака си през септември.

Английският таран се появи в игра в 67-ата минута, но показа, че има още да наваксва в игрови план. Така Болтън си осигури сблъсък с Бирмингам в следващия кръг на най-стария футболен турнир.

Стартови състави:

Фулъм: Шварцър, Салсидо, Хюз, Хангеланд, Беърд, Демпси, Сидуел, Мърфи, Гера (’67 Замора), Дембеле, Джонсън;

Болтън: Богдан, Кейхил, Уйтър, Робинсън, Алонсо, Петров, Холдън, Муамба, Лий, Класнич (’79 Елмандер), Дейвис;