3. Борусия Д отчая Вердер с човек по-малко (видео)

Борусия Д отчая Вердер с човек по-малко (видео)

Шампионите се наложиха с 2:0 като гости, Перишич с гол и червен картон

Миналогодишният шампион в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) взе много важна победа в двубой от деветия кръг на първенството. Тимът се наложи с 2:0  над Вердер (Бремен) и се доближи на три точки от първенецът във временното класиране Байерн (Мюнхен).

Домакините могат само да съжаляват за загубата, защото имаха числено превъзходство цели 45 минути. Голмайсторът за Борусия Иван Перишич откри резултата в края на първото полувреме след добра контраатака. Той навлезе в наказателното поле, финтира защитник и с топовен удар от около седем метра остави безпомощен вратаря.

Той обаче от герой се превърна в антигерой, след като бе изгонен секунди след подновяването на играта. Перишич вече имаше жълт картон и извърши доста грубо нарушение пред пеналта и съдията веднага му посочи пътя към съблекалнята.

През първото полувреме действията бяха сравнително равностойни, опасни положения имаше и пред двете врати, но по-здрави нерви показаха гостите. Втората частта футболистите на Вердер 45 минути играха пред вратата на Борусия, липсата на концентрация и късметът им попречиха да възстановят равенството.

Логично гостите приеха играта в своята половина, но се бяха затворили добре и действаха опасно на контри. В крайна сметка те показаха шампионски дух и стигнаха до втори гол, дело на Патрик Овомойела се възползва от разбъркване в наказателното поле и поля тимът на Томас Шааф с леден душ.