3. Борусия (Дортмунд) е полуфиналист за Купата на Германия след зрелище с Хофенхайм (ВИДЕО+СНИМКИ)

81 000 подкрепиха отбора на „Сигнал Идуна Парк”, Себестиан Кел избухна с гол-шедьовър в продълженията

Борусия (Дортмунд) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия след истинско зрелище в двубоя срещу Хофенхайм. В редовното време двубоят завърши при равенство 2:2, но във второто продължение Себастиан Кел избухна с гол-шедьовър и така класира „жълто-черните”. Срещата се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред близо 81 000 зрители, които нито за момент не спряха да подкрепят горещо своите любимци.

Двата отбора изиграха динамичен, атакуващ и повече от приятен за окото двубой. Опасните положения не липсваха и пред двете врати, но Борусия показа много по-голямо желание за победата особено през второто полувреме и заслужено се поздрави с нея.

В другия четвъртфинал, който се изигра по-рано във вторник, 7-и април, Волфсбург се наложи с 1:0 над Фрайбург. В сряда, 8-и април, са двубоите Арминия (Билефелд) - Борусия (Мьонхенгладбах) и Байел (Леверкузен) - Байер (Мюнхен).

Резултатът бе открит в 19-ата минута. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар, в наказателното поле Суботич игра с нея, той отправи удар, кълбото премина през много футболисти без да се отклони, чукна се в дясната греда и се оплете в мрежата.

Две минути по-късно при идентично положение резултатът бе изравнен. Себастиан Руди центрира от корнер, пращайки  топката към Кевин Воланд, който на около метър зад точката за дузпа отправи силен удар от движение и не остави никакви шансове на Лангерак.

Фермино вкара красив гол в 27-ата минута и така направи пълен обрат в двубоя. Той взе топката от Суботич, който не успя да овладее топката, напредна уверено и с елегантен удар прехвърли вратаря Лангерак.

В 40-ата минута настана сериозно разбъркване в наказателното поле на Хофенхайм, но нямаше кой от домакините да нанесе решителния удар и защитата пред Бауман се справи с колективно усилие.

В 45-ата минута гостите можеха да направят вечерта на Борусия още по-тежка. Полански изведе много добре Шиплок, който се откъсна майсторски и очи в очи срещу вратаря удари дясната греда. Последва обаче сигнал за засада. Спорно отсъждане на страничния рефер, защото остана впечатлението, че Шиплок е на една линия със защитника на домакините, но всичко отмина без никакви претенции.

През по-голямата част от второто полувреме действията се развиваха предимно в половината на Хофенхайм.

В 48-ата минута Обамеянг шутира  силно по земя от добра позиция, но топката профуча на сантиметри от дясната греда. Минута след това футболист на Хофенхайм игра с ръка в наказателното поле, но съдията бе категоричен – дузпа няма. Малко след това Гьондунган шутира силно след двойно с Обамеянг, но Бауман внимаваше и спаси.

Ерик Дурм центрира в наказаелното поле, където Обамеянг надскочи персоналния си пазач и с глава не остави никакви шансове на вратаря. Това се случи в 57-ата минута. Целият стадион избухна, както старши треньорът Юрген Клоп.  В 60-ата минута отново той бе в центъра на вниманието след като бе изведен по страхотен начин в наказателното поле и с външен фалц се опита да отбележи. Вратарят обаче бе покрил ъгъла си и изби в корнер.

В 78-ата минута Суботич засече с глава след корнер и оправи силен удар, но право в обсега на вратаря и той изби, макар и с усилие. Поредната страхотна възможност за домакините.

В заключителните минути на редовното време гостите от Хофенхайм живнаха и бързо създадоха две много опасни ситуации, които изправиха на нокти домакините. В 84-ата минута Фермин намери Полански непокрит в наказателно поле и той шутира, но Лангерак спаси. Малко след това пред бразилецът се откри възможност да помрачи хилядите феновете с трети гол. Бразилецът бе изведен превъзходно в наказателно поле, но от няколко метра стреля много силно встрани.

В 108-ата минута на двубоя Себастиан Кел вкара гол шедьовър, който хвърли в екстаз 81 000-хилядната публика на стадиона. 31-годишният футболист отправи неспасяема бомба от разстояние и така класира Борусия (Дортмунд) на полуфинал.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1