3. Борусия (Дортмунд) лети към четвъртфиналите след успех и в Лондон (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) лети към четвъртфиналите след успех и в Лондон (ВИДЕО)

Тимът на Томас Тухел победи Тотнъм с 2:1, Обамеянг вкара двата за гостите

Борусия (Дортмунд) се класира за четвъртфиналите в турнира Лига Европа. Отборът на старши треньора Томас Тухел победи за втори път Тотнъм. Двубоят на стадион „Уайт Харт Лейн” в Лондон завърши 2:1 и с общ резултат 5:1 „жълто-черните” продължават напред.

Нападателят на Борусия Пиер-Емерик Обамеянг вкара и двата гола. Точен за „шпорите” бе Хьон-мин Сон и така прекъсна серията от двубои на германците в Европа без допуснат гол.

Срещата в английската столица не започна по най-добрия начин за домакините. Глен Дейвис напусна принудително, след като получи тежък удар в главата от вратаря Юго Лорис. На негово място влезе Дани Роуз.

Първата опасност в мача бе в полза на гостите. В 14-ата минута Хенрих Мхитарян навлезе в наказателното поле, чукна с пета към Марко Ройс, който отправи силен удар, но покрай дясната греда.

В 24-ата минута Борусия откри. Обамеяг вкара изключително красив гол с удар извън наказателното поле.

Малко преди почивката пред домакините се откри добра възможност. Ламела намери много добре Сон, който отправи силен удар, насочен в долния десен ъгъл, но топката излезе в аут.

В добавеното време на първата част, Мхитарян излезе на много добра позиция, напредна към Лорис, но бе застигнат от защитник, който успя с шпагат да избие в корнер.

В 71-ата минута всичко приключи след страхотна контраатака на гостите. Мхитарян напредна уверено и подаде към Обамеянг, който шутира силно и въпреки че Лорис докосна топката тя влетя в мрежата му.

Петнайсетина минути преди края на редовното време Сон се възползва от грешка на Суботич, който върна много слабо към вратаря. Футболистът на „шпорите” настигна топката и се разписа без особени затруднения.

Около десет минути преди края на двубоя „Уайт Харт Лейн” значително се изпразни от разочарованите фенове.