3. Борусия Дортмунд надви Шалке в Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд надви Шалке в Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Лидерите в Бундеслигата с победи в X кръг, вижте всички резултати

Челниците в класирането на германската Бундеслига, а именно Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен), взеха победи в мачовете си от 10-ия кръг на първенството.

Шампионите от Мюнхен стигнаха трудно до успеха над гостуващия Херта с 3:2. Тимът от Берлин поведе още в 4-ата минута с гол на Рамос. Байерн изравни в 29-ата минута чрез Манджукич, който замени контузения Робен малко преди това.

В началото на втората част отново Манджукич бе точен в 51-ата минута, а три минути по-късно Гьотце, който също бе резерва, се разписа за 3:1. Херта успя да намали в 58-ата минута, но до края не бяха отбелязани нови голове.

Междувременно вицешампионът Борусия (Дортмунд) спечели дербито срещу големия си съперник Шалке 04, налагайки се като гост с 3:1. "Жълто-черните” поведоха с 2:0 след попадения на Обамеянг (‘14) и Шахин (‘51), домакините намалиха чрез Майер (‘62), но Блашчиковски оформи крайния резултат в 74-ата минута.

Представящият се силно под ръководството на Сами Хупия състав на Байер (Леверкузен) пък стигна до измъчена домакинска победа с 2:1 над Аугсбург. Гостите откриха в 24-ата минута чрез Хан, ала „аспирините” стигнаха до обрат с голове на Ролфес (‘34) и Джан (‘83).

Така Байерн остана лидер с 26 точки, следван от Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) с по 25 в актива си.