3. Борусия Дортмунд с ново дъно, падна и от Херта (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд с ново дъно, падна и от Херта (ВИДЕО)

Шалке отстъпи изненадващо пред Кьолн в Гелзенкирхен

Борусия Дортмунд продължи със слабото си представяне в германската Бундеслига. Вицешампионите загубиха с минималното 0:1 гостуването на конкурента си за оцеляване към момента Херта Берлин.

Мачът от XV кръг на шампионата не започна добре за хората на Юрген Клоп, тъй като ексцентричният треньор трябваше да направи принудителна смяна още в 35-ата минута.

Тогава травма получи Хенрик Мкхитарян, който отстъпи мястото си на наскоро възстановения поляк Якуб Блашчиковски. Малко по-късно влезе в сила поговорката, че „злото никога не идва само”. В 40-ата минута Пер Килджан асистира на Юлиан Шибер и 25-годишният нападател вкара за втори път в последните два мача.

Така домакините се оттеглиха на почивка с гол аванс, който успяха да запазят до края на срещата, въпреки опитите на Борусия да стигне поне до точка. Така „жълто-черните” останаха без победа в седмо поредно гостуване в Бундеслигата, като загубиха в шест от случаите.

Вицешампионите са с 14 точки, а Херта вече има с 3 повече и може да диша по-спокойно. Същото не може да се каже за Шалке 04, защото тимът разочарова феновете си, след като падна вкъщи от Кьолн с 1:2.

„Кралскосините” се класираха за 1/8-финалите на Шампионска лига пре седмицата, но сега склониха глави пред „овните” насред Гелзенкирхен.

Гостите поведоха веднага след почивката чрез Антони Уджа (’47), а 20 минути по-късно Матиас Леман бе точен от бялата точка за 2:0.

Утешителното попадение за хората на Роберто ди Матео бе дело на резервата Лерой Сане и падна четвърт час преди края на редовното време. Така Кьолн вече има 18 точки, като изостава с 5 от Шалке.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1