3. Борусия Дортмунд се измъкна от опасната зона

Борусия Дортмунд се измъкна от опасната зона

„Жълто-черните” вече не са последни, след минимален успех над Хофе у дома

Германският вицешампион Борусия Дортмунд се измъкна от зоната на изпадащите, след като надви Хофенхайм с минималното 1:0 у дома в първи мач от XIV кръг на Бундеслигата.

„Жълто-черните” откриха резултата още в 17-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг центрира към наказателното поле на гостите, а там Илкай Гюндоган с летящ плонж вкара за 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Хофенхайм можеше да изравни след удар на Пирмин Швеглер, но Матс Хумелс с глава изби от голлинията и запази крехкия аванс на своите.

Борусия отговори с центиране на Марсел Шмелцер, след което Пиер-Емерик Обамеянг вкара гол с глава, ала попадението бе отменено заради спорна засада.

В 72-ата минута бе отменен втори гол на Дортмунд, отново дело на Обамеянг, но този път той наистина бе зад отбраната на гостите. Малко по-късно отново той нацели гредата, а в края и Илкай Гюндоган се отчете с пропуск.

Така или иначе обаче домакините спечелиха и вече имат 14 точки, като от последното място в класирането се изкачиха на 13-ото. Хофенхайм пък продължава да дели петата позиция с 20 точки в своя актив.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1