3. Борусия (Дортмунд) се разправи с Волфсбург и зае първото място (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) се разправи с Волфсбург и зае първото място (ВИДЕО)

Отборът на Томас Тухел се наложи с 5:1 при гостуването си

Борусия (Дортмунд) постигна убедителна победа над Волфсбург в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата. Отборът на старши треньора Томас Тухел се наложи с 5:1 при гостуването си „Фолксваген Арена”.

С този успех „жълто-черните” се изкачиха на първото място в класирането с 9 точки, колкото имат вторият и третия  Байерн (Мюнхен) и Херта (Берлин). Мачовете на тези отбори предстоят.

Двата отбора предложиха динамичен, атакуващ и изпълнен с интересни моменти двубой. Резултатът бе открит още в 4-ата минута, а голмайстор стана Рафаел Герейро. Той бе изведен по великолепен начин от Бартра и сам срещу Кастелс не сгреши.

Звездата на тима Пиер-Емерик Обамеянг удвои в 16-ата минута. Той развинти защитата с типичната си скорост, влезе в наказателното поле и с техничен удар не остави шансове на вратаря, пращайки в далечния му ъгъл.

Домакините си вдигнаха и създадоха няколко много опасни положения, при който Роман Бюрки трябваше да се намесва решително. В 23-ата минута Дракслер отправи опасен удар профуча покрай лявата греда. Малко след това Герхарт също изпробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но прати над вратата.

В 50-ата минута топката като по чудо не влезе във вратата на Борусия. Първо Дракслер шутира от близо, но Бюрки изби, но точно до него бе Марио Гомес, който веднага отправи удар. Вратарят отново се намеси решително. Тук влезе в употреба и технологията на голлинията, от която се видя, че топката не е преминала с целия си обем.

Домакините продължиха да атакуват напористо и усилията им се увенчаха с успех.  Голът за тях падна в 53-ата минута. Дивади получи страхотен пас в пеналта и със силен удар от движение намали изоставането.

Това попадение обаче като че ли събуди съперника и играчите на Борусия (Дортмунд) демонстрираха класата си. След прекрасна контраатака в 58-ата минута гостите си върнаха преднината от два гола. Кастро бе изведен, той напредна уверено, навлезе в наказателното поле и веднага пусна към Осман Дембеле, който на празна врата не сгреши.

В 62-ата минута интригата бе напълно убита. Кастро отново нахлу в пеналта, видя че успоредно на него тича Обамеянг и веднага му подаде, а той с удар от движение вкара втория си гол в срещата.

Лукаш Пишчек ознаменува победата на своя тим, като вкара петия гол в 73-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер.

Резултати от останалите срещи от кръга, които се изиграха днес, вторник, 20 септември:

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1