3. Ботев Пд и АПОЕЛ оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО)

Ботев Пд и АПОЕЛ оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО)

Срещата в София завърши без попадения

Ботев (Пловдив) и АПОЕЛ (Никозия) завършиха при резултат 0:0 първата среща помежду си от втория квалификационен кръг на турнира за Лигата на конференциите.

Двубоят, който бе предшестван от здраво меле между фенове на двата отбора и полиция в центъра на София, предложи много битка на националния стадион „Васил Левски“, но не и попадения.

Иначе още в 4-ата минута, след добра комбинация, Джеймс Ето'о навлезе в наказателното поле и падна, като имаше претенции за дузпа за нарушение на Хосе Анхел Креспо, но последва само ъглов удар.

Първата добра ситуация дойде в седмата минута, когато Христос Уилър намери Далсио в наказателното поле, той стреля от движение, но не намери очертанията на вратата.

Минута по-късно Ето'о проби през центъра и опита удар от границата на наказателното поле, който бе блокиран. Същото се случи секунди по-късно с опит на Реда Рабей.

В десетата минута Емануел Току също шутира от далечна дистанция, но топката прелетя високо над вратата.

В 18-ата минута Димитрис Теодору получи топката в наказателното поле, предодоля двама съперникови футболисти и стреля по диагонал, но неточно.

Шест минути по-късно АПОЕЛ бе близо до гол, след като Кингсли Сарфо пробва мерника си от около 25 метра, като уцели вратата, но Ханкич спаси.

Три минути по-късно Ботев отговори подобаващо, като Ето'о овладя дълго подаване и стреля от въздуха, но ударът бе блокиран.

След леко затишие се стигна до шанс за АПОЕЛ в 39-ата минута на мача, когато Хидайет Хнкич отрази мощен удар на капитана Лукас Соуза от дистанция.

В 41-ата минута Мохамед Брахими бе изведен на перфектна позиция, като остана сам срещу вратаря, преодоля го и остана на празна врата, но контролът върху топката му изневери и излезе в аут.

Три минути по-късно Емануел Току отправи хубав удар от дистанция, но право в ръцете на Вид Белец.

Ботев натисна в края на първата част, като на два пъти Емануел Току бе близо до гол. Първо в 45-ата минута стреля от воле след разбъркване в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

В добавеното време Току бе изведен сам срещу Вид Белец, но вратарят показа добър рефлекс и изби в ъглов удар.

Второто полувреме започна двуостро, с по един далечен изстрел от всеки тим, ала те не намериха целта.

Впоследствие срещата се накъса заради множество нарушения в централната част на терена, както и от редица смени, извършени от двамата треньори.

Умората също сякаш си каза думата, защото темпото спадна значително и опонентите заиграха по-предпазливо, с мисъл предимно за защитата си.

Десет минути преди края на редовното време пред АПОЕЛ се откри чудесна възможност, след като Маркиньос центрира и Исам Чибек стреля с глава отблизо, но над вратата.

В заключителните минути на двубоя все пак Ботев опита да натисне, ала гостите започнаха да лежат все по-често на игрището и така вбесиха феновете на „жълто-черните“.

В крайна сметка те не видяха голове, така че всичко ще трябва да се реши в реванша след седмица в Никозия.

Стартови състави:

Ботев Пд (3-4-2-1): 13. Хидайет Ханкич - 44. Роберто Пунчец, 18. Самуел Супрайен, 4. Виктор Генев (К) - 17. Николай Минков, 6. Дилан Мертенс, 15. Джеймс Ето‘о, 3. Па Конате - 22. Реда Рабей, 10. Емануел Току - 7. Мохамед Брахими;

Треньор: Азрудин Валентич;

АПОЕЛ (3-4-3): 27. Вид Белец - 14. Исам Чебаке, 35. Парис Поликарпу, 15. Хосе Анхел Креспо - 21. Димитрис Теодору, 8. Лукас Соуза (К), 6. Муртас Даушвили, 42. Христос Уилър, 44. Кингсли Сарфо, 9. Антон Маглица 20. Далсио;

Треньор: Софронис Августи;