3. Божинов и Парма препънаха Интер - 1:1

Божинов и Парма препънаха Интер - 1:1

Българският нападател вкара гол и остана на терена до 68-ата минута

Парма и Интер не успяха да се победят в отложения мач от 22-ия кръг на Серия „А”. Изключително интересният двубой на стадион „Енио Тардини” завърши наравно 1:1. Българският нападател Валери Божинов изведе напред „дуковете” в 55-ата минута, но само четири по-късно влезлият като резерва Марио Балотели изравни. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Валиани бе изгонен 20-ина минути преди края на срещата заради втори жълт картон.

Гостите можеха да открият резултата още във 2-ата минута. Ето’о спря топката за Пандев, който стреля много силно с левия крак от дъгата на полето, но със сетни усилия стражът на Парма успя да избие в корнер. Четири минути по-късно македонецът стреля от почти идентична позиция, а ударът му бе спасен с вещина от Миранте.

В 20-ата минута Камбиасо центрира към границата на малкия пеналт, Мота стреля с глава, но стражът на домакините парира удара му. Десетина минути по-късно Валери Божинов бе изведен в полето на „нерадзурите”, но изстрелът му бе блокиран от Матераци. В 32-ата минута Мота намери Милито в полето на „дукове”, аржентинецът овладя топката и стреля от малък ъгъл, но Миранте отново бе заел добра позиция и успя да избие.

Три минути по-късно Лусио стреля силно от пряк свободен удар, но топката отново попадна в обятията на вратаря на Парма. В 43-ата минута Пандев отново стреля от границата на полето и за пореден път в този мач ударът му попадна право в ръцете на Миранте.

Още в началото на второто полувреме Валиани стреля опасно от границата на полето, но Сезар внимаваше и успя да избие влизащата във вратата му топка. В 54-ата минута Валиани проби по дясното крило и центрира в полето към Божинов, но Лусио изби топката буквално от главата на българина. След центрирането от последвалия ъгловия удар Закардо стреля, но Сезар изби топката. Тя обаче попадна в краката на Божинов, който от метър прати коженото кълбо във вратата - 1:0

В 59-ата минута обаче влезлият като резерва Марио Балотели изравни резултата. След центриране от ъглов удар, Лусио спря топката и Супер Марио от малкия пеналт прати коженото кълбо в мрежата зад Миранте – 1:1.

В 65-ата минута Биабиани бе изведен зад отбраната на Интер, влезе в полето и стреля, но Сезар изби с крак. Шест минути по-късно бившият играч на „дуковете” Марига стреля с воле от границата на полето, но Миранте със сетни сили изби в корнер. В 72-ата минута Франческо Валиани направи уникална глупост, след като фаулира Лусио и получи втори жълт и респективно червен картон.

До края на мача играчите и на двата отбора се опитаха да стигнат до трите точки, но така и не успяха да създадат чисто голово положение пред една от двете врати. В добавеното време Майкон стреля силно от 15-ина метра, но топката мина над вратата.

След това реми Интер остава на върха в класирането с актив от 54 точки, докато Парма остава на 12-ата позиция с 31 пункта.

Парма – Интер 1:1
1:0 Божинов (55’)
1:1 Балотели (59’)

Парма:
Миранте, Далафиоре, Закардо, Лукарели, Валиани, Мороне, Хименез, Галопа (75’ Антонели), Кастелини, Биабиани, Божинов (68’ Палоски)

Интер: Сезар, Майкон, Лусио, Матераци, Кордоба (57’ Сантон), Санети, Камбиасо, Мота (56’ Балотели), Пандев, Милито, Ето’о (68’ Марига)

Жълти картони: Мороне, Валиани (Парма); Пандев, Камбиасо (Интер)

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман