3. Челси дръпна с още точка пред Сити след равенство със Саутхемптън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратарят на "светците" спаси тима си от разгром на "Стамфорд Бридж"

Челси не успя да победи Саутхемптън и в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига стигна само до равенство 1:1 срещу „светците” на „Стамфорд Бридж”. Така, тимът на Жозе Моуриньо дръпна с още една точка на върха и преднината му пред втория Манчестър Сити вече е шест точки.

Диего Коща откри резултата в 11-ата минута за домакините, а осем по-късно Душан Тадич изравни с точно изпълнена дузпа. До края на двубоя „сините” от Лондон имаха по-добрите положения, но прекрасните изяви на Фрейзър Форстър запази точката за „светците”.

Още в 11-ата минута Диего Коща изведе лондончани напред в резултата. Испанският нападател намери свободно място в центъра на отбраната на Саутхемптън и с глава засече центриране на Бране Иванович за 1:0.

„Светците” отговориха мигновено с опасен удар на Мане, но Куртоа се представи блестящо и изби удара му, след което при добавката Тадич стреля над вратата.

В 19-ата минута обаче тимът на Роналд Куман се върна в мача. Саутхемптън получи възможност да изпълнява дузпа, след като Неманя Матич събори Мане в наказателното поле, а Тадич бе точен от бялата точка и изравни.

Така завърши и първата част, а в началото на вторите 45 минути Алдервайрелд принуди Куртоа да направи още едно блестящо спасяване с удар от около 30 метра, който летеше към горния десен ъгъл, но белгиецът отново показа класата си.

В 72-рата минута и стражът на „светците” показа качествата си. Фрейзър Форстър на два пъти спаси вратата си от втори гол. След центриране на Вилиан отдясно, Оскар стреля с глава, Форстър изби, след което вратарят на гостите отрази и добавката на Азар отблизо. Секунди по-късно Форстър отрази още един удар на Оскар, който бе изведен по перфектен начин очи в очи със стража на Саутхемптън, но отново „светецът” спечели двубоя.

Жозе Моуриньо пробва да освежи редиците си, вкарвайки Рамирес, Лоик Реми и Хуан Куадрадо, но и промените не донесоха втори гол, с който Челси да грабне трите точки.

Минута преди края на редовното време Аспиликуета пробва да изненада Форстър, търсейки близкия ъгъл, но вратарят на Саутхемптън отрази и неговия удар. В първата минута на добавеното време отново Форстър направи две блестящи спасявания, отразявайки удари на Лоик Реми и Джон Тери отблизо. Бранителят на „сините” дори имаше втори шанс да отбележи, но стреля покрай вратата.

Челси вече убедителен лидер, като има шест точки преднина пред втория Манчестър Сити, а е и с мач по-малко. Саутхемптън измести Тотнъм от шестата позиция половин час преди гостуването на „топчиите” на Манчестър Юнайтед.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари