3. Челси и съдията се подиграха с Тотнъм на "Уембли" (видео)

Челси и съдията се подиграха с Тотнъм на "Уембли" (видео)

"Сините" се класираха на финал за ФА къп, но получиха сериозен подарък от Мартин Аткинсън

Отборът на Челси се класира на финала за ФА къп след като разгроми Тотнъм в интересен двубой, който обаче бе белязан от сериозна съдийска грешка в полза на „сините”.

Воденият от Роберто ди Матео тим постигна успех с 5:1 пред близо 90 000 зрители на митичния „Уембли”. Дидие Дрогба откри резултата в 43-ата минута, а Мата удвои в 49-ата в най-спорната ситуация в мача, след като топката дори не премина голлинията. Гарет Бейл намали преднината на Челси в 56-ата минута, но с попадения на Рамиреш в 77-ата и Лампард в 81-ата „сините” подсигуриха участието си на финала. В самия край на срещата Малуда оформи крайното 5:1.

Първата част на двубоя бе изключително равностойна, а зрителите станаха свидели на множество положения и пред двете врати.

Челси имаше великолепна възможност да открие резултата чрез Мата, който получи изключителен извеждащ пас от Калу в 27-ата минута. Испанецът обаче не успя да си овладее по най-добрия начин топката и тя стана лесна плячка за Карло Кудичини.

Малко по-късно Джон Тери бе принуден да изчисти топката от голлинията след като Ван дер Ваарт стреля от непосредствена близост с глава. След това и гредата помогна на Челси отново след удар на холандеца.

Противно на по-чистите положения в полза на „шпорите” обаче, в 43-ата минута Дидие Дрогба вдигна победоносно ръце след като отбеляза много красиво попадение. Котдивоарецът получи топката с гръб към вратата на границата на наказателното поле, след което преодоля Уилиям Галас и с безпощаден удар с левия крак прати кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Тотнъм.

Втората част започна натиск на „сините”, който даде резултат в дискусионната 49-а минута при сериозно разбъркване в наказателното поле на Тотнъм.

Джон Тери опита да засече центриране отдясно с глава, но не уцели добре топката и заедно с Ледли Кинг се строполи пред вратата на Кудичини. Тогава Хуан Мата направи добавка от малък ъгъл, но топката спря в телата на двамата футболисти. Въпреки че кълбото не бе преминало голлинията, а на всичкото отгоре трябваше да бъде отсъдено и нарушение в нападение на Тери, главният рефер Мартин Аткинсън посочи центъра и сериозно ощети отбора на Хари Реднап.

В 56-ата минута Емануел Адебайор бе изведен сам срещу Петър Чех, който бе принуден да го повали, но Гарет Бейл дебнеше на удобна позиция и довкара топката, връщайки интригата в двубоя.

„Шпорите” бяха близо до изравнително попадение в 71-ата минута след като Кинг засече с глава центриране от корнер, но кълбото премина на сантиметри встрани от вратата.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Мата изведе Рамирес сам срещу вратаря на Тотнъм и бразилецът на практика сложи точка на спора, прехвърляйки елегантно Кудичини за 3:1.

В този момент играчите на Тотнъм рухнаха психически и бяха разгромени от своя съперник.

В 81-ата минута след  фантастично изпълнение на Франк Лампард от пряк свободен удар от далечна дистанция резултатът набъбна на 4:1, а в продължението на срещата Флоран Малуда направи кошмара за „шпорите” още по-мъчителен.

По този начин след по-добра игра „сините” от Лондон се класираха на финал, където ще влязат в спор за отличието с тима на Ливърпул. За играчите на Тотнъм пък ще остане горчилката от полученото второ попадение, което със сигурност ще бъде едно от най-коментираните събития в близките дни.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)