3. Челси излъга Евертън и се приближи на три точки до върха

Челси излъга Евертън и се приближи на три точки до върха

Лондончани спечелиха с 3:1 домакинството си срещу "карамелите"

Челси победи един свой традиционно неудобен съперник в лицето на Евертън, печелейки с 3:1 домакинството си срещу „карамелите” от осмия кръг на английската Висша лига.

Вицешампионите надвиха едва за втори път момчетата на Дейвид Мойс в последните 10 сблъсъка, след като откриха резултата на „Стамфорд Бридж” малко след изтичането на първия половин час игра.

Тогава Ашли Коул се измъкна по левия фланг и центрира към далечната греда, където Даниел Стъридж засече топката във вратата на гостите.

След попадението отборът от град Ливърпул наложи териториален натиск, но вместо да се възползва от него, получи втори гол секунди преди почивката.

В автор на второто попадение за Челси се превърна капитанът на лондончани Джон Тери, разписал се с глава след изпълнение на корнер.

След подновяването на играта за второто полувреме Евертън се опита да отговори, но Рамиреш направи преднината на домакините класическа след пас на Хуан Мата и така на практика предреши крайния изход на срещата.

Почетното попадение за „карамелите” вкара 19-годишният гръцки нападател Апостолос Велиос, който се появи в игра в 81-ата минута и се разписа точно 18 секунди по-късно.

Единствената лятна покупка на Дейвид Мойс вкара второто си попадение през сезона след асистенция на дошлия под наем от Реал (Мадрид) през лятото холандец Ройстон Дренте.

След успеха си домакините се приближиха само на точка до втория в класирането Манчестър Юнайтед, събирайки 19 в своя актив, докато Евертън остана на 13-ата позиция със седем точки от осем мача.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)