3. Челси на 4 точки от Юнайтед след издънка на "Иууд Парк"

Челси на 4 точки от Юнайтед след издънка на "Иууд Парк"

"Сините" с равен срещу Блекбърн

Английският Челси претърпя втори крах само в рамките на няколко дни. След като тимът на Карло Анчелоти отпадна от Интер в Шампионската лига, днес „сините” завършиха 1:1 при гостуването си на Блекбърн в английската Висша лига.

Така лондончани вече изостават на 4 точки от лидера в подреждането Манчестър Юнайтед, заемайки 3-а позиция във временното класиране. Отборът на Карлето обаче има мач по-малко от „червените дяволи”.

Дидие Дрогба даде ранна преднина на Челси, но Ел Хаджи Диуф в 70-ата изравни за 1:1.

Така Челси вече има само две победи в последните си 8 срещи като гост и добрата им серия от 5 последователни победи над Блекбърн приключи. Роувърс са 13-и с 34.

След първия съдийски сигнал тимът на Челси пое инициативата в мача и след 6 минути лондончани вече водеха в резултата. Анелка намери отлично Дрогба и националът на Кот д’Ивоар вкара 28-ия си гол от началото на сезона след хубав изстрел с левия си крак.

Гостите от Лондон продължиха да тормозят защитата на домакините и вратаря Браун, който замени контузения титуляр Робинсън.

Футболистите на Блекбърн бяха стъписани и трудно стигаха до вратата на Търнбул. Преобладаваха острите влизания в средата на терена. Малуда бе близо до втори гол в 38-ата минута, но Браун отрази силния му шут.

В края на полувремето Иванович получи контузия и в игра се появи Жирков.

Роувърс започна силно втората част. Жирков изчисти топката малко пред голлинията, а Педерсен стреля над вратата от около 20-ина метра. Сам Алърдайс се опита да промени развоя на срещата с две смени – в игра се появиха Емертон и Робъртс. Играта на Челси нямаше нищо общо с представянето на тима през първата част, докато Блекбърн започваше да играе добре.

Педерсен бе изведен от Н’Зонзи на стрелкова позиция, но стреля над вратата. В 70-ата минута Салгадо центрира в наказателното поле, Диуф надскочи Ферейра и с глава прониза Търнбул за 1:1. Последният играч на Блекбърн, който бе вкарвал на Челси, е Рийд, през май 2006 година.

Челси и Карло Анчелоти бяха в шок. Въпреки това „сините” успяха да наложат натиск и в последните 10 минути играта бе съсредоточена пред наказателното поле на домакините. Дрогба бе близо до гола в 87-ата минута, но Браун спаси блестящо.

Челси взе само точка на „Иууд Парк” и тимът има 65 точки в своя актив, на 2 от Арсенал и 4 от лидера Манчестър Юнайтед.

Блекбърн – Челси 1:1

(0:1) Дрогба 6’
(1:1) Диуф 70’

Блекбърн: Браун; Салгадо, Самба, Джоунс, Олсон; Андрюс, Н’Зонзи (90’ Хойле), Дън (56’ Емертон), Педерсен, Диуф; Калинич (63’ Робъртс);

Челси: Търнбул; Иванович (45’ Жирков), Алекс, Тери, Ферейра; Оби Микел, Калу (74’ Деко), Малуда, Лампард; Анелка, Дрогба (90’ Стъридж);

Жълти картони: Жирков (Ч);
Стадион: „Иууд Парк”, 25 554 зрители;
Съдия: Стив Бенет;
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)