3. Челси на финал след шоу с 6 гола срещу Тотнъм на „Уембли” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси на финал след шоу с 6 гола срещу Тотнъм на „Уембли” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еден Азар влезе от пейката и вдъхнови "сините" с гол и асистенция за 4:2

Челси е първият финалист в тазгодишното издание на турнира за ФА Къп.

Лидерите в класирането на английската Висша лига биха с 4:2 втория в таблицата Тотнъм на „Уембли” и така очакват победителя от мача Арсенал – Манчестър Сити в неделя.

Лондонското дерби се игра пред 86 355 зрители и започна с минута мълчание в памет на починалия Уго Ехиогу, който заемаше поста треньор на младежкия отбор на „шпорите” и си отиде от този свят на 44-годишна възраст вследствие на инфаркт.

Наставникът на „сините” Антонио Конте пък реши да остави на пейката водещите реализатори Диего Коща и Еден Азар, но ги пусна след почивката и белгиецът бе с основна заслуга за успеха.

Още в петата минута Вилиан даде преднина на Челси с прецизно изпълнен пряк-свободен удар, ала не след дълго Тотнъм изравни, като междувременно над стадиона прелетя дрон с надпис „Антонио! Антонио!” в подкрепа на италианския мениджър.

В 18-ата минута Кристиан Ериксен центрира от статично положение и Хари Кейн приклекна, за да отклони с глава към далечния ъгъл и да огорчи завърналия се след контузия Тибо Куртоа – 1:1.

В 36-ата минута Ерик Дайър стреля също с глава след центриране на Ян Вертонген, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Малко преди паузата кореецът Сон се опита да отнеме топката от Виктор Моузес в пеналта и арбитърът отсъди спорна дузпа в полза на Челси.

Вилиан я изпълни, за да вкара втория си гол в мача и да направи резултата 2:1 в 43-ата минута.

Тотнъм започна по-силно след паузата и в 52-ата минута Ериксен намери с чудесно прострелно центриране Деле Али зад гърба на защитата, а младокът засече от движение и не остави шансове на Куртоа – 2:2.

Конте отговори с двойна смяна и след изтичането на първия игрови час на терена се появиха Коща и Азар. Последният се разписа по-малко от 15 минути след влизането си.

В 75-ата Азар овладя една лошо изчистена топка и с мощен шут прати топката неспасяемо в далечния ъгъл – 3:2.

Това обаче не бе всичко, защото пет минути по-късно именно Азар подаде към Неманя Матич, който от движение вкара изключително красиво попадение в горния ъгъл, за да оформи крайното 4:2.

В самия край Хари Кейн стреля силно от свободен удар и топката мина под плонжа на Куртоа, ала въртеливото движение не й позволи да премине голлинията и вратарят я улови.

Така Челси спря серията от осем победи на Тотнъм във всички турнири и се класира за финала на ФА Къп.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)