Челси на полуфинал след късна драма за 4:2 (ВИДЕО)

Резерви отчаяха Лестър с 2 гола в добавеното време

Челси е предпоследният полуфиналист в тазгодишното издание на турнира за ФА Къп.

„Сините“ постигнаха изключително драматична домакинска победа с 4:2 над втородивизионния Лестър.

Лондончани поведоха с 2 гола преди почивката, като изпуснаха и дузпа, но след нея „лисиците“ успяха да изравнят до 2:2.

В 73-ата минута обаче те останаха с човек по-малко и удържаха равенството до добавеното време на мача, когато 2 от резервите на домакините им донесоха успеха.

Челси започна силно и до почивката "сините" вече водеха с попадения на Марк Кукурея и Коул Палмър, а Рахийм Стърлинг изпусна дузпа. Ударът на нападателя бе спасен с крака от стража на гостите Якуб Столарчик.

Аксел Дисаси върна Лестър в играта с автогол в 51-та минута, когато опитът на френския защитник да върне топката от далечно разстояние завърши в мрежата на Челси. Само десет минути по-късно пък Стефи Малвидиди изравни за "лисиците" след успешен индивидуален пробив.

Лестър обаче остана с човек по-малко и не удържа равенството. Чуквуемека се възползва от подаване на Коул и даде отново преднина на Челси, а Нони Мадуеке оформи крайното 4:2 за "сините" с красив шут от дистанция.