3. Челси напълно надигра Уест Хем и взе трите точки на „Боксинг дей” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джон Тери и Диего Коща изковаха успеха на „сините”, „чуковете” удариха греда в края

Първият в класирането във Висшата лига Челси затвърди позициите си на празничния „Боксинг дей”. Отборът на Жозе Моуриньо надигра напълно Уест Хем в лондонското дерби и спечели с 2:0 на своя „Стамфорд Бридж” пред близо 42 000 души, като крайният резултат можеше да бъде много по-убедителен.

Домакините доминираха през цялото време и заслужено се поздравиха с трите точки. „Сините” владееха топката 67% от игровото време и бяха отправили общо 28 удара към вратата на „чуковете”. Тимът на мениджъра Сам Алърдайс успя да създаде само едно чисто голово положение в цялата среща, което се случи едва в 87-ата минута. Тогава Морган Амалфитано уцели дясната греда на вратата, пазена от Тибо Куртоа.

Голмайстори станаха Джон Тери, който се разписа през първото полувреме, и Диего Коща, точен през втората част. Така, Челси запази успеваемостта си в лондонските дербита през този сезон на 100% - това бе победа номер 5. В таблицата „сините” с вече с 45 точки, а Уест Хем е четвърти с 31.

Първият гол падна в 31 минута. Тогава топката бе центрирана от корнер, в наказателното поле Коща отклони с глава към Тери, който с левия крак от близо не остави шансове на Адриан. Вратарят на Уест Хем направи няколко много добри спасявания до този момент, но в крайна сметка бе преодолян.  Тери успя да вкара във втори пореден мач за „сините”. За последно легендарният бранител е реализирал в два поредни двубоя през април 2006 година – във вратата на Уест Хем и Болтън, който по това време е воден от настоящия мениджър на „чуковете” Алърдайс.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. Отборът на Челси продължи да доминира и да владее изцяло ситуацията.  В 61-ата минута блесна звездата на Диего Коща, с което се подпечата успеха на домакините. Чейку Коуяте изгуби по елементарен начин топката в средата на терена, Азар веднага пусна към испанския национал, той напредна и навлезе в наказателното поле, където с майсторско движение елиминира съпротивата на цели трима защитници и с плътен удар по земя разстреля Андриан.

Футболистите на Моуриньо продължиха да атакуват със същата агресия, с която започнаха срещата, но Адриано продължи да прави геройства и спаси отбора си от пълен разгром.

Все пак гостите можеха да стигнат до почетен гол. В 87-ата минута Алекс Сонг намери добре Морган Амалфитано, той се измъкна от защитник и шутира силно по земя, но топката се отби от дясната греда. Това беше и единственото чисто голово положение за Уест Хем за целия двубой.