3. Челси напусна Шампионската лига с високо вдигната глава (+ВИДЕО)

Челси напусна Шампионската лига с високо вдигната глава (+ВИДЕО)

"Сините" от Лондон разпиляха Нордселанд с 6:1, но отпадат от Шампионската лига заради успеха на Ювентус над Шахтьор (Донецк)

Европейският клубен шампион Челси отпадна от тазгодишното издание на Шампионската лига. „Сините” от Лондон надделяха с убедителното 6:1 над датския шампион Нордселанд, но и това се оказа недостатъчно, за да може английският тим да продължи на осминафиналите, тъй като Ювентус надделя с 1:0 като гост на Шахтьор (Донецк) в другия мач от групата.

Така Челси остана на 3-ото място в групата и ще играе в Лига Европа през пролетта. Ювентус завършва група „Е” като лидер, а Шахтьор финишира на 2-ата позиция. Нордселанд приключва на последното 4-то място.

Успехът над Нордселанд бе първи за Челси под ръководството на новия мениджър - Рафаел Бенитес. В предишните три срещи, в които испанецът бе начело на клуба, лондончани регистрираха две равенства и едно поражение.

Малко след като изтече половин час игра на „Стамфорд Бридж”, гостите от Нордселанд получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена игра с ръка на Гари Кейхил в наказателното поле на домакините. Застаналият зад топката Николай Стокхолм обаче не успя да преодолее Петър Чех, като вратарят спаси удара на полузащитника и нулевото равенство се запази. Две минути по-късно бе отсъден 11-метров наказателен удар и за Челси за игра с ръка на Микел Бекман. Еден Азар обаче сбърка от бялата точка и резултатът продължи да е 0:0.

В 38-ата минута бе отсъдена трета дузпа в мача. „Сините” от Лондон получиха правото да изпълнят още един 11-метров наказателен удар, който отново бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле. Този път зад топката застана Давид Луис и с безкомпромисно изпълнение изведе домакините с гол напред. В продължението на първото полувреме Челси успя да удвои аванса си, а автор на второто попадение за английския тим бе Фернандо Торес.

Почти веднага след почивката, Нордселанд намали на 1:2 след гол на Джошуа Джон, но в 51-ата минута Челси достигна до трето попадение, което бе дело на Гари Кейхил. Пет минути по-късно Фернандо Торес отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 4:1, а в 63-ата Хуан Мата също успя да се разпише, след като прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостите. Крайното 6:1 оформи влезлият като резерва Оскар, а шестото попадение за домакините падна в 71-ата минута.

Въпреки убедителния успех обаче, Челси отпадна от Шампионската лига и завършва на третото място в групата, като тази позиция изпраща „сините” от Лондон в Лига Европа.

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона